Beps'n'Johnnies - Bare Bones ... 90%

Beps’n’Johnnies – Bare Bones … 90%

Každý z Vás je recenzent! Poslechněte si a ohodnoťte pod textem album “Bare Bones”! (průměrné hodnocení čtenářů: 93,68 %, počet hlasujících: 19, poslední hlas: 29.1.2020 @ 12:20)

When lights go out / whisper turns to noise … těmito až scénickými poznámkami je posluchač vržen do víru děje debutu sepsaného brněnskou partou Beps’n’Johnnies. Po podmanivě podaném textu úvodní skladby „Fire“, která je rozehřívací garážovou rozcvičkou, nadejde čas druhého dějství s ostřejší kytarovou rétorikou („Siren“). Podzimní singl „Witch“ (s povedeným zapojením druhé vokální linky v závěru) předznamenává dvojici písniček „Dresden“ a „Bare Bones“. První z nich má především skvělou gradaci, která výborně doznívá ještě v následující „Bare Bones“, a to nejen v hudbě, ale i v naléhavosti slov: Please don’t leave me /do not leave me („Dresden“) … I’m lost in solitude / I’m stuck in dark („Bare Bones“). Odlehčení nepřichází ani s „Diving for Pearls“, hledáním skutečného naplnění lásky (Love must be more than just peace, fluff and rose) a pokud by vás ani při tomto hloubkovém ponoru neopustila bláhová životní bezstarostnost, „Ballad of Turtledove and Eagle“ se o ten přetrvávající optimismus postará. Ale bát se netřeba, i když se potom budete třást, je tu dámská volenka s katarzní nabídkou na konci textu („Danse Macabre“). Ještě, že je tu „Exit“. No, i když …

Ačkoliv singly obstály i samy o sobě, až teprve jako součást dlouhohrající nahrávky dosáhly plné intenzity svého potenciálu. „Bare Bones“ zkrátka výborně funguje ve svém celku. Lze vysledovat přesahy v textech, které do sebe navzájem vstupují nebo se tematicky doplňují. Dramaturgicky jdou skladby za sebou v pořadí plynulého hudebního toku. Beps’n’Johnnies rozhodně odvedli skvělou práci, kterou jen chvílemi podráží nedostatek invence v hudební složce, nicméně nejde o žádnou nudící tragédii. Abychom to uzavřeli, o moc lépe už nám ten rok 2020 v domácích albech začít nemohl.


Jaké hodnocení si zaslouží album Bare Bones?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...