David Koller & Friends

David Koller & Friends

Záchranář – Katarzia : 90%
Bez dalšího komentáře – učebnicová předělávka a navrch povedený videoklip.


Jo, aha – Kato : 75%
Volba na jistotu. Kato standard.

Prázdný místa – Android Asteroid : 60%
Android Asteroid mám rád. O to více zamrzel výsledek jejich souboje s Davidem Kollerem. Nápad použít vokodér budiž pasován na ten nejhorší v rámci celého projektu. Stačilo nechat jen instrumentální verzi se samplem Kollerova hlasu a byl by to mazec. Tohle je ale spíš nedopečenej mazanec.

Nic není na stálo – Ben Cristovao : 65%
Dobře, že se David Koller obrátil i tímhle směrem. Ve studiu se svým týmem dokáže Ben Cristovao zázraky a jeho produkce drží krok se světovým zvukem urban popu. Tady však zůstal na půli cesty. Jakoby se spíše zaměřil na důkaz, že i on umí zpívat. Hudební podkres tak zůstal u náčrtu, který přitom vůbec nezní marně. Zatímco ve slokách se mu povedlo docílit skvělého a zábavného retro soundu, refrény zanikají v průměru bez nápadu. Rapová vložka dojem vylepšuje a posunuje song ke generaci jeho fanoušků. Dohromady sice příjemná juchanda, která zabere jako koncertní přídavek, ale mám dojem, že by to Ben Cristovao dokázal i líp.

Lajka z I.P. Pavlova – Mucha : 60%
Čekal jsem trochu víc Muchy a rozhodně o dost méně mladší verze Lenky Dusilové.

Až ti řeknu – Hentai Corporation : 80%
Překvapení. Ukázněnost na pozadí hlukové bariéry a zlom do domovského žánru. Dává to smysl. Škoda té závěrečné půlminuty, destruktivní přitlačení na pilu trochu zabíjí předchozí snahu o skutečně osobitou a skvěle vystavěnou předělávku.

Chci zas v tobě spát – Korben Dallas : 85%
Tenhle cover šlo velmi snadno odvrhnout hned po pár vteřinách. Přišel mi neinvenční, příliš pietní, písničku nikam neposouval. Ale když dohrál, došlo mi, že se něco přihodilo. Pustil jsem si ho znovu. Nenápadný posun k temnějšímu výkladu textu v podobě pomalu se sunoucího hypnotizujícího hudebního podkladu v kombinaci s hlubokým hlasem zpěváka dal téhle klasice podobně nový náboj, jako úvodnímu číslu Katarzia. Korben Dallas na to zkrátka nešli přes prvoplánovitou okázalost změny se vším všudy, ale dokázali, že někdy stačí jen pár drobných osobnostních vkladů a dítě si ani nevšimne, že mu ve vaničce někdo vyměnil vodu.

 

Chci zas v tobě spát – Vladimír 518 (prod. Mike Trafik) : 75%
Vysoká procenta jsou za produkci. Zvláště poslední minuta je na servání kšiltovky i se zbytky vlasů a pokleknutí k nohám. Ale jinak … jestliže Korben Dallas vyrábí důstojné erotické dusno, Vladimír 518 se vrátil k myšlení puberťáka a přišel s přístupem nomen omen. Chybí tomu ale šťáva a drzost; zbylo řídké maminkovské soft porno, co se tváří jako hustej puding.