Festivalový souhrn

Festivalový souhrn

Další týdenní skrumáž novinek ze světa festivalů otevíráme rozlousknutím hádanky z minula. Brněnský Pop Messe letos bude. Organizátoři v pondělí potvrdili, že od 23. do 24. července obsadí prostory bývalého stadionu Za Lužánkami a Bobycentra, kde vystoupí například Modeselektor, Acid Arab, Tommy Cash, Syny. U dalších již dříve oznámených zahraničních hvězd ještě není jasné, zda budou moci vycestovat. A roli v jejich příjezdu může sehrát logicky i nutnost omezení počtu návštěvníků, tudíž menší výnos z prodeje vstupenek.

Nečekaně se tento týden přihlásil o slovo také festival United Islands of Prague. I ten se nakonec uskuteční a dokonce se z Karlína vrátí zpět na původní území vltavských ostrovů, které lze přeci jenom na počet návštěvníků uhlídat s o něco větší pravděpodobností. Termín? 25. – 26. červen. Z účinkujících jsou prozrazena pouze jména polských Lor a domácího rappera s nickem Rohony.

Nevzdaly se ani menší akce, které se pro letošek stanou ještě menšími. Při velmi omezeném počtu vstupenek nabízejí vedle vybraného hudebního menu také zážitek jedinečnosti být přitom v úzkém okruhu lidí. To je příklad festivalu Moody Moon Noize v Mariánských lázních, který vznikl v loňském roce právě v reakci na pandemii a letos si svůj model komunitní akce zopakuje v rozsahu 200 návštěvníků o poslední prodlouženém srpnovém víkendu. Zahrají: Katarina Máliková, 58G, Annet X feat. Radimo, Oliver Torr, Fvck_Kvlt, Plusminusnula, Sinks, Favorite Obsession a další.

Reprezentativní domácí sestavičku, kterou může vidět a slyšet až 600 lidí má na programu také Oakfest v Bolelouci, Dub nad Moravou (11. – 12. 6.): Prago Union, Tara Fuki, Kill The Dandies!, Manon meurt, viah, Acid Row. 

Potvrzení ohledně okleštěné verze vydali zástupci tanečního Mácháče. Od 20. do 21. srpna pod názvem Mácháč Forever proběhne na pláží Klůček. Produkce bude celonoční, hlavní stage větší, jména se teprve budou oznamovat. Zároveň již víme, že Afrojack a Paul Kalkbrenner vystoupí na přesunuté velké verzi příští léto.

Za méně nablýskaným ale o to intenzivnějším hudebním i vizuálním zážitkem mohou příznivci taneční muziky vyrazit na konci června do rekreačního areálu Svatá Kateřina (Chotěvice), kde proběhne desátá edice Darkshire Open Airu s podtitulem Darkshire In The Woods. Tentokrát rozšířená o další pódium, které k tradiční zlámaným beatům přidá i ty rovné. S nákupem vstupenek je třeba spěchat. Organizátoři již nyní věští, že bude vyprodáno.