Festivaly 2017 - přehled

Festivaly 2017 – přehled

Výběr domácích festivalů a jejich zahraničních headlinerů. 

TOP 10: koho nezmeškat na festivalech 2017

Aerodrome Festival (11.6.): Linkin Park, Simple Plan, Machine Gun Kelly, Enter Shikari, Royal Republic, Mallory Knox, Counterfeit

Svojšice (16.6.): Mark Knight, UMEK, Delta Heavy, Hybrid Minds, John B, LSB, O.B.I.

Prague Metronome Festival (23.-24.6.): Sting, Young Fathers, Kasabian, Shells, GusGus, DJ Solomun, Ester Rada, Birth of Joy, Garden City Movement, The Veils, Blood Red Shoes, Theo Kottis, The Pretty Things

Fingers Up (30.6.-1.7.): Coals, Big Mountain County, Vera Jonas Experiment, Jardier, John J. Presley

Rock For People (4.-6.7.): Cage The Elephant, Lower Than Atlantis, You Me At Six, Three Days Grace, Slaves, Foster The People, Die Antwoord, Paramore, Mastodon, Idles, Thurston Moore Group, Dub FX, Comeback Kid, Deez Nuts, Tagada Jones, Sam Alone, Picturebooks, Spring King, Northlane, Kraftklub, Gasmac Gilmore, Gomad!&Monster, Evanescence, The Bloody Beetroods (live), Moose Blood,  Imminence, Novelists, Eskimo Callboy, Kontrust, The Amazons, Fizzy Blood, Cash Savage and The Last Drinks, Vika, White Wine

Beats For Love (5. – 7.7.): Fatboy Slim, Dope D.O.D., Sigala, Kideko, Danny Byrd, Krafty Kuts ft. Dynamite, Chase & Status DJ set, Wilkinson, Metrik, Dirtyphonics, General Levy, Forbidden Society Label Night (Katharsys, Hallucinator, Freqax), Sonny Fodera, Ragga Twins, Zardonic, Richard Duran, Ben Long, Riva Starr, DJ FLY, DJ Netik, Mark Reeve, MLDj, Billain, Lady Waks, Rawtekk live, Current Value, Zatox, N.O.H.A., Estiva, Tom Staar, Eric Sneo, Eva Lazarus, Jamie Irie, Ronski Speed, Marc van Gale, D.A.V.E. the drummer, Kill the Buzz, Bart & Baker, Sonny Wharton

Mighty Sounds (14.-16.7.): Agnostic Front, Gogol Bordello, Dubioza Kolektiv, The Adicts, The Beat feat. Ranking RogerIgnite, H2O, The Hydrant, Big Mountain, Crowned Kings, All For Nothing, Cock Sparrer, The Bar Stool Preachers, Maid Of Ace, Jaya The Cat, The Road Home, Blechreiz, Distemper, Rezurex, Jake and the Jelly Fish, Banane Metalik, Bulbulators, Wonk Unit

Colours Of Ostrava (19.-22.7): Norah Jones, Laura Mvula, Michael Kiwanuka, Justice, Jamiroquai, alt J, Midnight Oil, Donny McCaslin & Band, St. Paul & The Broken Bones, Imagine Dragons, Birdy, Moderat, Benjamin Clementine, LP, UNKLE live, Booka Shade, Craig Walker, Nouvelle Vague, Pierce Brothers, Afro Celt Sound System, Faada Freddy, Hańba!, Dudu Tassa & The Kuwaitis, Loyko, The Elephant Sessions, Machinedrum, Fakear, Christian Löffler & Mohna live, Tides From Nebula

Benátská! (27.-30.7): Status Quo

Air Festival (28.-29.7.): KSHMR, Swanky Tunes, Timmy Trumpet, MAKJ, Brooks, Lucky Charmes, Stadiumx, Jonas Aden, Matroda, Madison Mars, Alex M.O.R.P.H., Heatbeat, Jayden Jaxx, 

Let It Roll (3.-6.8): London Elektricity Big BandSigma Dj Set, S.P.Y., Camo & Krooked, Netsky Dj Set & Script Mc, Sub Focus Dj Set, Wilkinson DJ set & MC Ad-apt, LTJ Bukem, Danny Byrd, Calyx & Teebee, Riya, Jenna G, HybrisBad Company, Killbox, Drumsound & Bassline Smith, Break, Andy C, Delta Heavy, Friction, Fourward, London Electricity, Metrik, Mefjus, Fred V & Grafix, Matrix & Futurebound, Agressor Bunx, Fourward, Jade B2B Mindscape, Anile, Bop, Etherwood, Frederic Robinson, Rockwell, Bensley, DC Breaks, Black Sun Empire

Beseda u Bigbítu (4.-5.8.): Anna von Hausswolff, K-X-P, Wrekmeister Harmonies, RSS Boys, Stara Rzeka

Hip Hop Kemp (17.-19.8.): Common, Oddisee & Good Compny, Main SourceApollo Brown & Skyzoo, Jedi Mind Trics, The Diggin‘ in the Crates Crew, Kool G Rap, Little Simz, Rejjie Snow, Sons Of Time, Suff Daddy, Rah Digga & Lyric Jones, Slowy & 12Vince, Waxolutionists, Deca, The Mouse Outfit, Marz, Frshrz, Jeremy Ellis, Saga

Mácháč (18.-19.8.): Lost Frequencies, W&W, Reinier Zonneveld, Sunnery James & Ryan Marciano, Curbi, Yall live, Dannic, Ummet Ozcan, Juicy M, David Gravell, Misstress Barbara, Lexlay vs Subgate (b2b set), David Gravell, Skober

Rock for Churchill (25.-26.8.): Irie Révoltés, Ky-mani Marley, Triggerfinger, Roni Size, Dub Phizix & Strategy, DJ Zinc, InsideInfo, Rico Tubbs

Výběr příhraničních festivalů a jejich headlinerů.

Rock in Vienna (2.-5.6): Kings Of Leon, Macklemore & Ryan Lewis, Die Toten Hosen, House Of Pain, In Extremo

TopFest (30.6. – 1.7.): Rag’n’Bone Man, Bastille, Skindred, Slot, Gogol Bordello

Pohoda (6.-8.7): Solange, M.I.A., Slaves, alt J, Future Islands, The Jesus and Mary Chain, Slowdive, Birdie, Benjamin Clementine, Mykki Blanco, Ylvis, Idles, Dillon, C Duncan, Ho99o9, Princess Nokia, London Elektricity Big Band + London Elektricity DJ set, Jake Bugg, Austra, Movits!, White Wine, The Thurston Moore Group, Boys Noize live, Beak>, Mark Lanegan Band, Blow Trio, TaxiWars, FlexFab, Alice Phoebe Lou, Sleaford Mods, Squarepusher, TOMM¥ €A$H, Baloji, Gallowstreet, Beardyman’s Dream Team, Les Amazones d’Afrique, La Mambanegra, Pixvae, Acid Arab, Elektro Guzzi, Resisters, The Hydrant,Salut c’est cool, Egopusher, Machinedrum, Maya Belsitzman & Matan Ephrat, Rodrigo y Gabriela, Vuraj

Sziget (9.-16.8.): Pink, Rita Ora, PJ Harvey, alt J, Wiz Khalifa, Tom Odell, Major Lazer, Macklemore & Ryan Lewis, Biffy Clyro, Birdy, Steve Aoki, Nervo, Clean Bandit, Charlie XCX, The Kills, Danny Brown, The Vaccines, Two Door Cinema Club, Kasabian, Flume, Rudimental live, George Ezra, White Lies, Billy Talent, Jamie Cullum, Interpol, Bad Religion, DJ Shadow, GusGus, Tycho, HVOB, Oh Wonder, The Naked and Famous, Mando Diao, Anne-Marie, Dimitri Vegas & Like Mike, Oliver Heldens, Jagwar Ma, Cashmere Cat, Bears’s Den, HER, Alex Clare, Paul van Dyk, The Chainsmokers, Goran Bregovič, Klezmatics, Leningrad

Grape Festival (11.-12.8.): Two Door Cinema Club, Tom Odell, Dirtyphonics, The Naked And Famous, Metronomy, Moderat, Júníus Meyvant, Cigarettes After Sex, Zola Jesus, Formation, Haus, Kollektiv Turmstraße, George FitzGerald, The Temper Trap, Sub Focus & ID, Metrik, Seafret, Little Hurricane, De Staat, Aurora