HRTL - Hotspot ... 80%

HRTL – Hotspot … 80%

Každý z Vás je recenzent! Poslechněte si a ohodnoťte pod textem album “Hotspot”! (průměrné hodnocení čtenářů: 87,5 %, počet hlasujících: 4, poslední hlas: 17.3.2020 @ 17:37)

Není těžší disciplíny, než beze slov odvyprávět příběh na ploše dlouhohrající nahrávky. Vydobýt si pozornost hodinářskou prací se změnou tempa a nálad. Umět seřadit za sebe skladby tak, aby vyvolaly dojem nerozdrobeného celku. Hotspot tyto ambice má, a to navzdory svázanosti hudebním náčiním prostupujícím napříč nahrávkou v různých módech. A i když je ten zvukový tag občas otravný, nikdy nesklouzne k úplné lascivní manýře bez obsahu. Nepřehluší zbytek.

Úvodní Intro navodí dojem přelévajících se vln. Vylodění. Hotspot jsou první krůčky po pláži, hledání záchytného bodu v neznámé zemi. Pozvolné nabývání jistoty končící v nerozhodnosti. Ozvěna z protilehlého konce krajiny se jmenuje Tristram 101. Sebevědomí ústící do vyčerpání. Probuzení do restartu. Ciao Ryuichi je mediátorem obou předcházejících i všech dalších dějů. 

S druhou třetinou se dostáváme k srdci alba, ze kterého se větví životodárná síť nervových receptorů oživujících jedničky a nuly analogovým virem. Hotspot lze od této chvíle považovat za dramaturgicky promyšlenou kompozici. Dratek the Cat a StreamVibe uzavírají druhou třetinu údržbářským tempem postapokalyptických diskoték. Na parketu právě probíhá contemporary dance battle na závěsných ocelových lanech spuštěných z lopatek větrných elektráren.

Finále začíná na pražcích hlavního železničního tahu z Brna do Prahy. Tunel míjí tunel, jezero vlevo, strojírny vpravo, v uličce rozlitá káva a kofein tluče do spánků. Odmlčené návěstidlo, Prahou metrem. Zombieland uvnitř obou hemisfér. Epilog nové civilizace. Zpátky k první kapce vody. Může být deska, která z vás tohle všechno vydoluje špatná?


Jaké hodnocení si zaslouží album Hotspot?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...