Hyny the Kid - Hyny Life ... 75%

Hyny the Kid – Hyny Life … 75%

Každý z Vás je recenzent! Poslechněte si a ohodnoťte pod textem album “Hyny Life”! (průměrné hodnocení čtenářů: 95,31 %, počet hlasujících: 16, poslední hlas: 1.6.2020 @ 10:50)

U některých alb se vyplatí být trpělivý a poslechnout si je vcelku. Ano, Hyny Life je právě tento příklad. Zdánlivá úvodní nevýraznost se s poslední skladbou mění v ctnost, aniž by ale v průběhu stopáže došlo k nějaké radikální proměně obsahu. Nahrávka si totiž navzdory střídajícím producentům drží konzistenci, a tak se zdá, že co z počátku znělo jako nedostatek invence, mohlo být ve skutečnosti záměrem, jak se co nejvíce oprostit od hip hopových manýrů a nabídnout v podstatě easy zvuk počátku devadesátých let, kdy u závěrečného tracku The Message už jenom čekáte refrén alá Marky Mark and the Funky Bunch (jestli přijde si musíte poslechnout sami). 

Hyny the Kid v loňském roce nabídl EP Fenistyl s češtinou a mnohem proměnlivější produkcí. Některé skladby si zvukově pohrávaly s feelingem akustických nástrojů. Tahle poloha šla na letošní novince nepatrně stranou (čest zdařilé výjimce Song of Vesturland nebo jazzy nádechu u Rooftops či Saturated). Spousta položek se ale chytá písničkové formy, která vystrkuje Hyny Life z čistě hip hopového státu do širého světa urban music. Charismatická barva hlasu, kterou Hyny the Kid disponuje, je pro to větší žánrové rozkročení velmi dobrým nástrojem a může si díky tomu do budoucna dovolit v tomto směru i mnohem odvážnější kousky. Nejednou se na albu pracuje také se spodními proudy atmosféry skladby, nejsou to tak jen beaty a rap.

Hyny Life je nenápadný malý klenot první poloviny letošního roku. Navíc jeho tvůrce z něho vychází rozhodně jako artist to watch s obrovským naznačeným potenciálem věcí příštích. 

HYNY THE KID: HUDBĚ MANTINELY NESVĚDČÍ (rozhovor)
HYNY LIFE: VLASTNÍMI SLOVY (průvodce po albu)


Jaké hodnocení si zaslouží album Hyny Life?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...