John Grant - Greatest Motherfucker ... režie Lucy Luscombe

John Grant – Greatest Motherfucker … režie Lucy Luscombe

Lucy Luscombe: V pětadvaceti patří mezi velké přísliby britské kinematografie. Když na London Short Film Festivalu před dvěma lety uváděli její příspěvek “In Between Asking”, nejvíc se hovořilo právě o poměru mezi kvalitou snímku a jejím věkem. Uplynulo pár měsíců a v rámci akce Under Wire Festival získává BFI Future Film Award za režii krátkého filmu “Candy Girl”, který byl následně zařazen do prestižní kolekce Future Shorts putující po světě, a to mj. společně s českým zástupcem “Lovebirds”. Aktuálně se kolekce promítá ve Vietnamu, zatímco Česká republika ji hostila před pár týdny prostřednictvím měst Brno a Praha.

Nejdříve se snažila uchytit jako herečka. Pak začala psát, režírovat a produkovat vlastní filmy. Za nejdůležitější považuje, aby příběhu, který převádí na plátno, sama věřila. Aby byl pro ni pravdivý. Říká, že i psaní scénářů vyžaduje komunikaci; nejedná se o individuální činnost jednoho člověka. Při natáčení videoklipu ke “Greatest Motherfucker” byl scénářem text písničky. Portrét muže, který odmítá svou osamělost prostřednictvím navazování kontaktu s cizími lidmi, zaujal Lucy Luscombe natolik, že jednoduše nechala Johna Granta chodit šestnáct hodin městem a s kameramanem Chrisem Clarkem natáčela jeho improvizovanou interakci s neznámými kolemjdoucími. Výsledkem je velmi přesvědčivá studie přesahující běžný standard hudebního videa.

John Grant: Jeho druhé sólové album vyšlo před měsícem. Stalo se nahrávkou týdne pro český musicserver.cz, absolutní hodnocení mu udělil britský The Guardian. Už jeho debut sjížděl vlnu pozitivního přijetí hudební kritiky. A oblíbila si ho i Sinéad O’Connor, která nejdříve nazpívala cover skladby “Queen of Denmark”, aby na aktuální Grantově desce “Pale Green Ghosts” přijala roli back vokalistky. Song “Greatest Motherfucker” zde zní jako třetí v pořadí a určitě ji John Grant nevynechá ani během jednotlivých vystoupení na aktuální evropské šňůře. Jako předskokana s sebou bere Ásgeira Traustiho, folkový objev z Islandu, kam Grant před druhým albem přesídlil.