Kendrick Lamar - God is Gangsta ... režie Jack Begert, PANAMÆRA, the little homies

Kendrick Lamar – God is Gangsta … režie Jack Begert, PANAMÆRA, the little homies

Krátký film “God is Gangsta” (s označením přístupnosti R od 17 let) se skládá ze dvou částí. První se singlem “U” režíroval Jack Begert, druhou s použitím tracku “For Sale? (Interlude)” PANAMÆRA. Na obou se podílela také dvojice the little homies.

Jack Begert patří pod producentskou skupinu Psycho Films, která si dala za cíl přicházet skrze využití dědictví kinematografie s novými trendy ve vyprávění. Sám Begert má za sebou práci na videoklipech pro Jay Rocka, Logana či Hit-Boye.

PANAMÆRA je francouzské produkční studio sřízněné s Pycho Films nejen přes Kendricka Lamara, ale také Jaye Rocka. Nespecializuje se však pouze na videoklipy. V záhlaví má uvedeno Video – Photo – Music – Stratégie digitale a na jejich stránkách jsou tak k nakouknutí i fotografie vytvořené například pro obal desky francouzského rapera Nekfeu.

Za the little homies stojí Kendrick Lamar. Druhou polovinu tohoto netradičního režisérského dua tvoří Dave Free prezident nahrávací společnosti Top Dawg Entertainment, pod kterou Lamar spadá. Znají se už od šestnácti, kdy je spojila láska k hip hopu. Jejich největším dosavadním úspěchem je jedna proměněná nominace (ze čtyř) pro videoklip k singlu “Alright” na MTV Video Music Awards 2015, a to hned v kategorii nejlepší režie. Za měsíc se uvidí, zda si vítězství zopakují také na Grammy.

Tak brilantní, až to bolí. Silné hodnocení krátkého filmu God is Gangsta, které se objevilo na stránkách USA Today, odráží aktuální pozici Kendricka Lamara v hudebním průmyslu za Atlantikem. To, co naznačil úspěch prvního alba, znásobilo loňské “To Pimp a Butterfly” do neuvěřitelných rozměrů. Jedenáct nominací na cenu Grammy hovoří za vše. Když se ho novinář Joe Coscarelli z New York Times v pár dní sterém rozhovoru ptal, kterou nominaci by chtěl nejvíce proměnit ve vítězství, Kendrick Lamar se s odpovědí příliš nepáral: Chci je všechny. To by bylo, aby se z ní vzápětí nestala nejcitovanější pasáž. Řeč ale přišla také na živé provedení alba v rámci world tour, s kterým Lamar doposud otálel. A otálet bude dál. Nemá totiž pocit, že je ten správný čas. Prý možná za pět, deset let …