Klus vs. Krajčo / idealista vs. pragmatik

Klus vs. Krajčo / idealista vs. pragmatik

Kdo pamatuje začátky kapely Kryštof, musel mu ten obrázek přijít povědomý. Andrej Babiš se zalepenými ústy vzor 2017 vs. Richard Krajčo se zalepenými ústy vzor 2001. Jejich vzájemná podpora se tím nyní dostala na nový level, který byl zpečetěn dnešním vystoupením na Čapím hnízdě během rozlučkového večírku Andreje Babiše. Izolepová party ve velkém stylu.

Richard Krajčo nemá otázky po svém politickém cítění příliš rád. Přelétavost z jedné fotky s politikem do druhé s úplně jiným politikem se s tímto cítěním však příliš krýt nemusí. Principál Kryštofu se přece jen stará o ekonomickou soběstačnost svou a kapely, o zajištění klidu na práci za jakékoliv vlády. Pragmatický technokrat popularity.

V pár dní starém rozhovoru pro idnes.cz Tomáš Klus ozřejmil, že si za vystoupení na festivalu Mezi Ploty nevezme peníze, neboť probíhá za podpory Nadace Agrofertu. Rušit účast nechce, protože je už potvrzená. Alibismus nebo možnost využít svobody projevu? Až se bude Nadace Agrofert chlubit, že na jeho akci vystoupil v roce 2017 i Tomáš Klus, kdo bude vědět, že tam něco pronesl na adresu Andreje Babiše (pokud pronese)?

Tomáš Klus se rozhovorům na politická a celospolečenská témata nevyhýbá. Jako věčný hledač ideálního stavu bytí a harmonie své i světa si občas potřebuje utříbit myšlenky jejich vyslovením nahlas. Výsledek není vždy úplně přesvědčivý co do obsahu i formy, ale to mu nebrání v tom, aby se příště neozval znovu. Naivní idealista popularitě navzdory.

Ti dva si zprvu spolu rozuměli. Natočili společný song. Pak se rozkmotřili. Kvůli koblihám rozdávaným Babišem během Kryštof kempů. Ale došlo by k tomu i tak. Pragmatik si s idealistou rozumí pouze tehdy, když z těch idejí něco kouká. Idealista si s pragmatikem rozumí jen dokud nedojde na ideje. Jeden nechápe, že může být něco důležitějšího než hmotné statky a osobní zaopatření. Druhý nerozumí, jak zrovna tohle může být víc než například svoboda. Ano, ano, ANO, vítejte do současného stavu rozdělené české společnosti!