Metronome Blues - Vicious Circles ... 80%

Metronome Blues – Vicious Circles … 80%

Každý z Vás je recenzent! Poslechněte si a ohodnoťte pod textem album “Vicious Circles”! (průměrné hodnocení čtenářů: 80%)

Pokud dáte svému albu ten správný titul, ušetří vám to spoustu práce. Všechny otázky tázající se po smyslu nahrávky pak můžete odbýt prostým odkazem na název. Navíc se recenzenti mohou předvádět, který z nich vymyslí vtipnější či zapeklitější narážky, jak jméno desky dostat do svého textu s očekáváním bodů od čtenářů za své jazykové mistrovství. Tak tedy, poetický překlad názvu zní Bludný kruh, a pokud do něj vstoupíte, nejspíše už nenaleznete cestu ven. Zakládající člen Metronome Blues Novozélanďan Rhys Braddock pak o třetím albu kapely, jejímiž dalšími členy jsou Honza Čapek a Lukáš Baumann, prohlásil, že reflektuje momentální společenské zacyklení ve zlu a zlomyslnosti.

Zacyklení je krásné slovo a zvláště v souvislosti s druhou polovinou alba “Vicious Circles” ho leze skloňovat donekonečna. Metronome Blues se po instrumentální předělu “Hidden Mirrors” stávají šamany opakujícími své hudební i slovní mantry. Vrství na sebe zdivo kytarové psychedelie zpevněné hutnou rytmikou. Jako by jedna skladba podpírala druhou. Na opatrných a precizně vystavěných základech (“Shake Hands”) lze s přehledem tančit a dovádět (“Virtual Door”), aby následné v sedmi minutách profesorsky provedené zastřešení (“Magpies”) doložilo, s jakými staviteli máme tu čest. A závěrečná Permafrost? To už je vyloženě lahůdkové vztyčení vlajky před domem. Respekt!

Přemýšlím, jestli lze něco podobného napsat i k první půlce, ale příliš mne toho nenapadá. Ne, že by nestále za nic, jen to podstatné se skutečně odehrává až po nějaké osmnácté minutě. Do té doby lze hovořit spíše o nesoudržné kolekci singlů, kdy je atmosféra titulního a navazujícího tracku nepromyšleně rozbita odlehčujícím kouskem “Ex-Smiths”. Takže asi tak.


Jaké hodnocení si zaslouží album Vicious Circles?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...