Nejlepší festivalová vystoupení 2016

Nejlepší festivalová vystoupení 2016

Měsíc s hledáním toho nejlepšího za rok 2016 zahajujeme netradičně návratem do léta. Původně se tu měl následující žebříček objevit po konci festivalové sezóny. Ale někdy je lepší nechat si odstup, který zároveň funguje jako síto. Ve hře pak zůstávají pouze vystoupení držící se v paměti ještě i po půl roce. A která v té dlouhodobé uvízla?

10. Megaphone (Rock for People)
9. Sevdaliza (Pohoda)
8. No Distance Paradise (Prague Metronome Festival)
7. Ghost Of You (Prague Metronome Festival)
6. Xenia Rubinos (Pohoda)

5. Shilpa Ray (Beseda u Bigbítu) – prostě, hudební balzám.

4. Please The Trees (Beseda u Bigbítu) – byli dobří. Moc dobří. I díky skvělému světelnému parku měl jejich dokonale dramaturgicky vystavený set světové parametry.

3. Frank Bigsby & His Satanic Majesty (Beseda u Bigbítu) – přetáhli o čtvrt hodiny a pořád se to zdálo málo.

2. Thundercat (Pohoda) – neuvěřitelná jazzem a funkem nasmrádlá smršť.

1. Anderson .Paak a Free Nationals (Hip Hop Kemp) – nádherný koncert. Magické sepjetí bezbřehé hudební tvořivosti a svitu plného měsíce. Anderson .Paak jel na maximum. Přecházel od rapu ke zpěvu, řádil za bicími, běhal po pódiu, vtipkoval s kapelou i lidmi pod pódiem a dokonce se dokázal omluvit, když ho někdo z předních řad upozornil, že už nejsme Československo: „Jsem tu poprvé,“ řekl a ozval se potlesk. Bylo vidět, že se sám baví, užívá si to a my mu to vraceli. Hudba, atmosféra, energie. Dokonalý zážitek.

 

Pořadí bylo sestaveno na základě návštěv festivalů: Prague Metronome Festival, Rock for People, Pohoda, Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu a Hip Hop Kemp.