Nèro Scartch - Piece Of My Life ... 50%

Nèro Scartch – Piece Of My Life … 50%

Mediální příběh, který nahrávce na cestě od autorů k posluchačům vymyslí vydavatelství či distributor, občas zapůsobí jako těžko odstranitelné stigma. Tak například o “Piece Of My Life” se v oficiálním doprovodném textu hned úvodem píše: Jemnost pařížské šlehačky podávané na hrubozrnném smirkovém papíře. To už pak jenom zbývá desku vzít a nabízet ji jako příbal zdarma k dotisku “Padesáti odstínů šedi”, čemuž by odpovídal i slovník následného přirovnání obsahu desky k něžnému pohlazení v záři plazmové erupce.

A ve stejném duchu si pojďme už v rámci recenze rovnou říct, že Nèro Scartch je nejpřesvědčivějších v klidných mezihrách. Všechny agresivní výpady pak sice fungují po hudební stránce, ale když se k nim přidá dětský výraz v rádoby drsňáckém hlase, padlou atmosféru nenahodí řemen ni bič. U všech jmen citovaných v kolonce vzory od Marilyna Mansona po Prodigy hraje důležitou roli démon v osobě za mikrofonem. Strašák, který děsí nejen svou vizuální stránkou, ale i způsobem, jak pracuje s hlasem. Tady se nic takového neděje. Jakub Svoboda zpívá stejně, jak působí na fotce z obalu. Týpek ze žurnálu.

Odhlédnuto od zpěvu, je “Piece Of My Life” sympatickým dílem hudebníka, který zná svůj žánr. Bohužel, snad s výjimkou úvodní skladby měnící se chvílemi v zajímavou teatrální kompozici, nepřináší nejen v aranžích nic navíc. Jsou to takové přehrávky toho, co má Jakub Svoboda rád. Nekoná se žádné překvapení. A to ani směrem k domácí scéně, kterou daleko více obohatili Android Asteroid, se kterými také vystupuje. Ale už jenom kvůli tomu mediálnímu příběhu je fajn, že ta deska pod nickem Nèro Scartch vznikla.

Nèro Scartch – Piece Of My Life … nákup