Piano - Theia ... 85%

Piano – Theia … 85%

Hodnocení, že album je prostě fajn, možná nespadá do kategorie zcela vypovídajících soudů a reakcí, které by si chtěli jeho autoři o svém díle přečíst, ale někdy trefnější slovo, aby jeden pohledal. V tomhle konkrétním případě v sobě navíc označení fajn obsahuje atmosféru, kdy je při jeho poslechu příjemně po duši ze silného a dobře zprodukovaného repertoáru.

Potěší už úvodní písnička “Liptricks” s osobitou a jednou z nejlepších aranží, kterou letos domácí interpret představil světu. Myšleno opravdu světu, protože se zde přes čtyři minuty hraje úplně jiná liga.

 

Většinu tracklistu jste navíc schopni si vybavit ještě pár hodin po prvním přehrání, ale nejen to. Vybavíte si, i jak jste se při poslechu cítili. Prostě fajn.

 

Velké FAJN pak přichází v polovině desky. “Honesty”, “Theia” a “Try” tvoří dohromady velmi působivou pasáž. Sugestivní, impulsivní, intimní. Ale není všechno paráda, co hraje. Dvojka “Only You” je pouze do počtu a závěrečná bezmála sedmiminutová epopej “Strymoon” střílí vedle jak čeští biatlonisté.

“Theia” se nikam nežene, a přesto dokáže pracovat s vnitřní dynamikou skladeb tak, že ani nepoznáte, že je padesát minut pryč. Většinu tracklistu jste navíc schopni si vybavit ještě pár hodin po prvním přehrání, ale nejen to. Vybavíte si, i jak jste se při poslechu cítili. Prostě fajn.