Places - I Can't Let My Hands Fight Against Your Waterfall ... 100%

Places – I Can’t Let My Hands Fight Against Your Waterfall … 100%

Každý z Vás je recenzent! Poslechněte si a ohodnoťte pod textem “I Can’t Let My Hands Fight Against Your Waterfall”! (průměrné hodnocení čtenářů: 84,1%, počet hlasujících: 11, poslední hlas: 4.3.2021 @ 13:48)

Album ostravských Places přináší detailní ukázku toho, kam je až možné se dostat při symbióze hlasu a hudebního doprovodu. Jedinečnost fascinujícího souladu zde však nespočívá v technických zákrutách vokální ekvilibristiky, při které by se hlas stával nástrojem, jak jsme zvyklí od Lenky Dusilové, Ivy Bittové, Dana Bárty a dalších, ale stojí na emotivním sepjetí, na atmosféře důvěrného rozhovoru Evy Konečné se spoluhráči. Při poslechu vzniká dojem, jako by na začátku byl vokální part, na který se nabaluje instrumentální část skladby. V těch nejlepších momentech je dokonce možné hovořit o svádění, kdy zejména kytary dělají psí kusy, aby se hlasu zalíbily.

Od dob debutu Kalle jsem nic podobného neslyšel. Je to však stále jen přibližné srovnání, neboť tehdy šlo především o podmanivý efekt hlasu dokonale ve své naléhavosti navázaný na intimitu hudebního doprovodu. Aktuální zážitek má mnohem komplexnější parametry se spoustou zákrut v tempu i rytmu. Ani na okamžik nenudí a zejména ve druhé polovině se nahrávka v mysli posluchačově ocitá až na samotné hraně improvizovaného hraní. Po pěti letech od debutu vydali Places album, které nepodléhá marnivosti žánrového vymezení, je svobodné a své. Album, které bude těžké překonat.


Jaké hodnocení si zaslouží album I Can't Let My Hands Fight Against Your Waterfall

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...