Pohoda 2015

Pohoda je jako nevěsta. Aby festivalový obřad vnesl do života štěstí a radost, musí také ona mít něco nového a starého (účinkující), něco půjčeného (návštěvníky) a něco modrého (oblohu). Dle hodnocení serveru virtualfestivals.com jsme letošní rok byli za svědky na dokonalé svatbě. Příchozím se dostalo bohatého programového menu, účinkujícím pozitivního přijetí, za což děkovali výkonem i následnými reakcemi na sociálních sítích zahrnujících i fotografie trenčínské oblohy.

Jak se tedy bude na letošní ročník vzpomínat? No, tady přicházejí první problémy s interpretací. Jinak je vnímán organizátory, kteří ho prohlásili za nejlepší v historii. Jinak opakovaným návštěvníkům, pro které byl dalším skvělým v řadě, díky čemuž se neustále vracejí. A samozřejmě jinak majitelům aut, jejichž pneumatiky přišly v závěru festivalu o duši. Festival o ní nebyl okraden ani na devatenáctý pokus, což může zrovna řidičům bez pojištění přijít nefér.

Ale tahle duše se ani pojistit nedá. Je arché Pohody. Pralátkou, z které vznikla, a kterou je prostoupena. Špatně se popisuje, což brání věrně popsat, v čem se liší od jiných podniků. Musí se prožít. Nikde jinde v našem prostoru nebudete svědky takové vzájemné harmonie elementů, které dělají festival festivalem. Není to jenom o účinkujících, a proto zde tentokrát žádná jména ani nejsou zmíněna. Ale vězte, že od většiny z nich byste chtěli, aby vám zahrála na svatbě. Stejně jako páru, který se ve svatebním po letišti skutečně procházel. Kampak asi pojedou oslavit své první výročí?