Sebrané News

8.10.2017: Čeká nás nečekané? : Na benefičním večeru pro Cesty domů představili Sunflower Caravan písně z chystaného alba, a to v takové formě a úpravě, že i pokud budou na nahrávce znít jen s poloviční energií, pořád to bude zásadní počin roku.

24.9.2017: Štěstí chodí po hoře : Opulentní návrat slibuje partička První hoře spolu se křtem novinky Křehký mechanismus pozemského štěstí, který proběhne 3.11. v Rock Café. Venku jsou už singly Čobol a Čehún a Hymna naděje.

24.9.2017: Hymny v kanále : Ikonické album Urban Hymns od The Verve se dočkalo ku příležitosti dvacetiletého výročí luxusní reedice. Ne všechno se na ni ale vecpalo. Na YouTube je k mání ještě další nálož o jedenácti položkách dosud nezveřejněných záznamů z té doby.

16.9.2017: PU a CHS opět TG : Prago Union a Champion Sound opět together. 26.9. proběhne v pražské galerii Forbidden Spot křest knížky Adama Pernikáře, dvorního to zachytávače černobílých okamžiků letitého propojení těchto dvou spolků, které letos vzalo za své. Na akci se však opět sejdou, a to dokonce včetně bývalých členů. Vstup za sto páďo je omezen pouze pro sto nejrychlejších.

14.9.2017: SpongeBob rulezz! : Flamig Lips, T.I., Panic! At The Disco, John Legend a mnozí další přispěli svou skladatelskou kapkou (r)umu do muzikálového moře, ve kterém už přes rok vyrábí na Broadwayi SpongeBob krabí hambáče. 22.9. se objeví originální soundtrack představení, který je free k poslechu již nyní TU.

14.9.2017: Kalle mají dotočeno : Kalle si k desetiletému výročí pořídili ve svém obýváku nové album, které vyjde ještě tento podzim. Už za nedlouho by mu měl předcházet první singl.

14.9.2017: Všechno je remix : Kultovní dílko z roku 2010 v remasterované HD verzi.

8.9.2017: Zapiště se na Yale : Když už začala ta škola, co takhle dát si tématický open kurz o třiadvaceti lekcích o tom, jak poslouchat a porozumět západní hudbě? Přednáší Craig White z univerzity Yale – ODKAZ.

7.9.2017: Jak chrápe bestie : Je to tu! Nové album Sleep Well Beast od The National k volnému poslechu na serveru npr.org.

7.9.2017: Michel Gondry žere jablko … : … a vy budete taky. Krátký film Détour natočil Gondry pouze prostřednictvím iPhone 7 Plus. Rozpoznatelný rukopis si udržel. Nadšený hračičkář s fantazií dítěte. Na světě je přece krásně.

5.9.2017: Björk po Sumneyovsku : Snad ani nemůže být lepší způsob nalákání na listopadový koncert v MeetFactory než způsob, jakým si Moses Sumney poradil s Come To Me od Björk.

31.8.2017: … a nad New Jersey se setmělo : Experimentátoři na poli hip hopu Dälek, kteří se nebojí ani takového žánru jako je shoegaze, jsou po roce zpět s osmou studiovkou Endangered Philosophies. V předpremiéře k volnému poslechu zde.

31.8.2017: Srpen v auguste : Houpací koně si pořídili tematický videoklip k singlu Srpen z loňského alba Kde jste mý přátelé dneska v noci?. Režie: Ideamakers.

28.8.2017: Tip na četbu : Gao Xingjian – Bible osamělého člověka; jestliže Orwellův román z roku 1949 nastínil chmurnou budoucnost, pak Bible osamělého člověka je v popisu Velké proletářské kulturní revoluce v Číně jejím hrůzným naplněním, a to ještě před rokem 1984.

25.8.2017: Vánoce v září : Tři domácí výborné kapely, o kterých zde bylo už leccos ke čtení, budou k vidění v jeden večer, a to 7.září v Praze. Cold Cold Nights vystoupí v Přístavu 18600, Ghost of You a Silver Springs v Rock Café, kde je doplní ještě neméně talentovaná slovenská partička Fresh Out Of The Bus.

22.8.2017: Český výsadek ve Vídni : Ghost of You, Never Sol a Manon meurt si zahrají na klubovém showcase festivalu Waves Vienna 2017, který probíhá od 28. do 30. září. V rámci zdravého bratrského soupeření lze dodat, že ze Slovenska dojedou pouze Tolstoys.

18.8.2017: EMA má desku : Věrozvěstovatelka kultu moderní indie muziky Erika Michelle Anderson vydává novinku Exile In The Outer Ring, která je v předpremiéře k poslechu na serveru npr.org. A hned první dojem zanechává nahrávka více než dobrý!

18.8.2017: Spotify cenzorem : V reakci na události v Charlottesvillu vymazala švédská streamovací služba Spotify ze svého katalogu interprety označené kontroverzní neziskovkou Southern Poverty Law Center za šiřitele rasové a jiné nenávisti. USA přitom s odvoláním na první ústavní dodatek hájící svobodu slova nezakazují propagaci extremistických hnutí.

15.8.2017: I na východě rostou stromy : Poté, co Please The Trees pokřtí 24.8. nový videoklip (Přístav 18600, Karlín), zamíří do Ruska. 9.9. si v rámci The Biggest Music Conference in Russia (Moscow Music Weeek) zahrají na akci Psychedelic World Music Showcase. A hned následující den to rozbalí v Petrohradě. вот это да!

15.8.2017: Tomu říkám kemp! : Nejen Kryštof kempuje. Také Tyler the Creator pořádá dostaveníčko fanoušků a přátel. Účast na Camp Flog Gnaw Carnival přislíbili: Lana Del Rey, Solange, ASAP Rocky, Kid Cudi, Migos, Justice, Earl Sweatshirt atd, atd, atd. O stánku s koblihama ani slovo.

8.8.2017 : SoundCloud zasnouben : Po nedávné informaci o finančních potížích následuje zpráva o jejich zažehnání. Na pomoc přispěchala obchodní banka The Raine Group a singapurská investiční společnost Temasek se zásnubním darem 169,5 mil. dolarů.

8.8.2017 : Krysa na skejtu : Rat Boy vydává v pátek očekávanou prvotinu Scum Pro server The Line Of Best Fit nyní sepsal článek o tom, co ho v tvorbě inspiruje a připojil k němu pár vyvedených obrázků v graffiti stylu.

8.8.2017 : Bojíte se? : mother! režie Darren Aronofsky. Jooo!

1.8.2017 : Špehuju, špehuješ, špehujeme : Jazzem jiskřící Esperanza Spalding nahraje nové album v přímém přenosu. Bez předem připravených písniček se 12.9. zavře s muzikanty do studia a v průběhu 77 hodin vznikne pod dohledem live streamu Exposure. Nahrávka bude k dispozici pouze na fyzických nosičích LP a CD v limitovaném množství 7 777 kousků.

1.8.2017 : Spotify roste : Za posledních pět měsíců hlásí Spotify přírůstek deset milionů platících uživatelů. Celkově je těch milionů už šedesát. Apple Music oznámil v červnu číslo 27 milionů.

1.8.2017 : Blíží se nový krimi kult? : Sériový vrazi, David Fincher, Netflix. Premiéra 13.10.

28.7.2017 : Kdo vyhraje Mercury? : Shortlist prestižní Mercury Prize zveřejněn. Kdo nahrál nejlepší album? alt-j, Blossoms, Dinosaur, Ed Sheeren, Glass Animals, J Hus, Kate Tempest, Loyle Carner, Sampha, Stormzy, The Big Moon nebo The xx? Dozvíme se 14. září.

27.7.2017 : SoundCloud má trable : Zkraje měsíce masivní propouštění a nyní informace, že SoundCloud nedisponuje tolika penězi, aby přežil následující dva měsíce. Konec jedné éry nebo zvláštní namlouvací rituál?

27.7.2017 : Návrat kazet zpečetěn : Jay-Z vydává ve spolupráci s Virgin EMI Records své nové album 4:44 také na magnetofonové kazetě. Pořizovací cena 9,99$.

27.7.2017 : Bitka předskokanů : Ještě než se v srpnu utká Mayweather s McGregorem, bude v pondělí k vidění souboj těžkých vah showbusinessu. Britská TV Channel 4 odvysílá dokument Public Enemies: Jay-Z Vs Kanye. Vypadat to bude asi takhle:

24.7.2017 : Dejte se do pohody : Pět povznášejících kousků muziky, které vás zasáhnou jak úder bleskem nejvyššího muže na Zemi, to je společné EP švédského trubadúra The Tallest Man On Earth a komorního souboru yMusic.

21.7.2017 : Je to tu : Vic Mensa dokončil dlouho očekávaný debut. The Autobiography lze v předpremiéře slyšet na stránkách npr.org.

18.7.2017 : Jak se píše 4:44 : Po Míle Fürstové, která navrhla obal pro Ghost Stories (Coldplay), je tu další český grafický zářez. Tvůrcem písma Larish Neue na obalu 4:44 (Jay-Z) je Radim Peško.

17.7.2017 : V kůži Franka Oceana : Velmi slibnou informaci hodil do placu The Guardian, který referoval, že kolem londýnského koncertu Franka Oceana se se štábem motal Spike Jonze. Prý chystá dokument …

17.7.2017 : Missy slaví prací : Ku příležitosti dvacetin debutu Missy Elliott Supa Dupa Fly sestavil Paste Magazine desítku jejich nejlepších kousků. Vítěz? Jasně že Work It.

14.7.2017 : Dělá za tři : Fabriclive s pořadovým číslem 93 namíchal Dan Snaith pod nickem Daphni a nevynechal přitom ani svůj nový materiál. Pokud tápete, možná vám pomůže jiný jeho umělecký pseudonym – Caribou. Free poslech možný zde.

11.7.2017 : Všechno je jednou poprvé : Co mají společného Thom Yorke, Wham! a MigosEssential Mix, který pro BBC premiérově sestavil Mura Masa. Je to takový dobrý zeleninový vývar. Potvrďte svou zletilost a ochutnávejte zde.

10.7.2017 : Spojené státy architektury : Library of Congress zpřístupnila archiv více než 11 tisíc fotografií historika umění a kritika architektury Johna Margoliese, které pořídil napříč Spojenými státy, a je to neuvěřitelná podívaná.

8.7.2017 : Dvakrát Shabazz Palaces : Hned dvě alba vydají příští týden alt hopeři Shabazz Palaces. Obě k exklusivnímu poslechu zdarma přes server npr.org v rubrice first listen už včil. Shabazz Palaces 22. 10. v Praze. 

8.7.2017 : DJ Shadow – The Mountain Has Fallen EP : DJ Shadow už před rokem upozorňoval, že ta hora spadne a stalo se. U hudebně impozantního úkazu asistují Danny Brown, Nas, Steven Price. DJ Shadow 20.9. v Praze.

6.7.2017 : Variety chválí Čáru : Prestižní periodikum Variety pěje chválu na slovenský film Čára, který soutěží v Karlových Varech. Vedle tria Bebjak (režisér – muscular direction), Balko (scénárista – a genre-savvy screenplay) a Maštalír (hlavní role – impressive performance) vyzdvihuje také soundtrack Slava Solovice (top-notch; high-octane score).

5.7.2017 : Prodej vinylů zrychlil otáčky : Pololetní zpráva BuzzAngle o stavu hudebního businessu v USA  potvrdila rostoucí zájem o vinyly. V porovnání se stejným obdobím roku 2016 se jich prodalo o 20,4 % více.

4.7.2017 : Cloud Nothings porouchali Clocks 

2.7.2017 : Novinka Public Enemy zdarma : Nemusíte mít předplacenou žádnou streamovací službu. Nové album Nothing Is Quick In The Desert vydané ku příležitosti třicetiletého výročí Public Enemy je k dispozici jako poděkování fanouškům k poslechu i ke stažení zdarma na bandcampu!

1.7.2017 : Never Sol boduje v Kanadě : Kanadský hudební server Indie Current opěvuje Sáru Vondráškovou aka Never Sol nejen za její novinkový videoklip Roza. Píše o brilantně podaném dark popu a k dobru dává i odkaz na její starší produkci a také na záznam živého vystoupení.

1.7.2017 :  Nejen Trutnoff se ruší : Islandský festival Night and Day, na kterém měli v polovině července vystoupit The xx, Earl Sweatshirt, Sampha, Warpaint a další byl tento týden zrušen poté, co místo konání zařadila agentura pro životní prostředí na seznam ohrožených oblastí.