Spectaculare 2021: tipy z programu

Spectaculare 2021: tipy z programu

Program rozvržený do třech měsíců s vánočním dárkem nakonec. Jako místa konání planetárium či brutalistická divadelní budova. Začíná osmý ročník podniku jménem SpectaculareFestival pro ucho, oko a kreativní mysl.

Od října do prosince je pro návštěvníky připraveno čtrnáctichodové menu, přičemž každá z jeho položek má potenciál zanechat nesmazatelný dojem. Od filmů, které mohou změnit náhled na možnosti propojení hudby a obrazu, po workshopy se snahou dopomoci k průraznějším výsledkům při tvorbě zvukových krajin. Tím nejzásadnějším ale zůstává smršť koncertních lahůdek.

První se odehraje již tento pátek 8. 10. v Paláci Akropolis (Max Cooper (UK) & Bruce Brubaker (USA) support: badfocus), ale doporučení se vztahuje ke čtyřem večerům v prosinci. Hned zkraje posledního měsíce (3.12.) a opět v Paláci Akropolis je sice za hvězdu Janus Rasmussen, ale pozornost si zaslouží i předskokan Aparde. Německý producent, jehož aktuálním revírem je indietronica s ambietními přesahy.

Jedním z hlavních taháků letošního ročníku je Emika. Zástupkyně anglické elektronické scény s klasickou hudební průpravou je po mamince napůl Češka a její tvůrčí kariéra má vpravdě impozantní záseky. Neméně impozantní bude zajisté také její vystoupení na festivalu. Konat se totiž bude v pražském planetáriu, a to 9. 12. ve dvou časových slotech. 

A na závěr onen v úvodu avízovaný vánoční dárek. Spectaculare bude na Nové scéně Národního divadla zakončen 20. 12. premiérou. Nejlepší domácí album loňského roku Řeka dostane svou audiovizuální podobu. Lenka Dusilová zároveň s prvním uvedením desku pokřtí.