Tři klipy, tři tváře, jedna rozpačitost.

Tři klipy, tři tváře, jedna rozpačitost.

Uplynulé dny po sobě zanechaly premiéry domácích videoklipů, ze kterých nelze mít tak úplně radost. Cosi podstatného jim totiž schází. Nápaditost. Ta se však nedostává ani samotným singlům, ačkoliv pocházejí od jmen vzbuzujících naději, a tak je vlastně výsledek jen odrazem jejich snažení.

The Drain – Love Myself (režie: Kateřina Husáková)

Písničce od The Drain sice oficiálně táhne už na tři léta (pochází z alba vydaného 2013), ale pořád zní poměrně svěžím dojmem. Dynamická kamera a střih videoklipu šikovně prodávají úvodní minuty, včetně vizuálního kouzla pro diváky se změnou oblečení. Koncertní záběry jsou skvěle zvládnuté. I s nejistotou, zda je frontman tím pravým mužem pro kameru, lze přinejmenším uznat, že se videoklipu do určité chvíle daří dělat dojem světovosti. Což se nedá přiznat závěru klipu, který vizuální doslovností názvu songu strhl laťku ze sympaticky dosažené výšky a zakopal ji hluboko pod zem.

 

Lake Malawi – We Are Making Love Again (režie: Martin Linhart)

Lake Malawi je tak trochu oříšek. Nemohu se zbavit dojmu, že touhle dobou měla být kapela už mnohem dál. A ačkoliv nevím, zda podobně nesmýšlí i Albert Černý, způsob, jakým byla jeho libá tvář zakomponována do klipu, hovoří za vše. Když to nejde přes muziku, zkusíme to přes ksicht. Také tahle skladba nevoní novotou, i když dílčí úpravy pro potřeby proma provedeny byly (ale hit to pořád není). Nicméně samotný videoklip vypadá jako reklama na kde co, jenom ne na ni a na kapelu, kterou tu ostatně zastupuje jenom lídr. Přesto obsahuje díky střihu jeden zajímavý kvíz – umí modelka na prkně také jezdit nebo jenom dobře vypadá, když ho nosí?

 

Lukemo – Ptám se (režie: Matěj Turcer)

Chybí vám Clou? Pokud jste doposud ani netušili, že tato kapela někdy existovala, budete to mít lehčí se sólovým počinem jejího zpěváka. Lukemo, muž se skvělým hlasem, oznamuje návrat. Jak přiznává, nesetkal se zrovna se vstřícnou odezvou od osob, které za tímto účelem oslovil, ale nakonec první vlaštovka přeci jenom vyletěla. Jenomže skončila hned na drátech před hnízdem. Uondaná protivětrem ze záplavy prázdných slov končících dlouhou samohláskou a ze strnulé produkce s prošlou lhůtou. A pak uviděla videoklip a vrátila se do hnízda.