Týdenní sběr 10/2017

Týdenní sběr 10/2017

To nejzajímavější z hudby uplynulého týdne.

Meditation by GoldLink feat. Jazmine Sullivan, Kaytranada – hojnou úrodu odpálíme silnou spoluprací, na jejímž konci je tanečnější sound, než byste od GoldLinka možná čekali. V době, kdy většina žánrově příbuzných ikon míří na temnou stranu hip hopu (naposledy Nicky Minaj), je tohle docela osvěžující nátěr.

 

Klícka od Cermaque – ne tak úplně typická ukázka z nového alba Neboj, nicméně za mě rozhodně po hudební stránce nejpovedenější.

 

Someone That You Love by Jarreau Vandal feat. Olivia Nelson – nizozemský producent, kterého ovlivnili např. Anderson Paak, Stevie Wonder nebo Unknown Mortal Orchestra, přichází s chytlavou novinkou vyzývající to nejlepší z moderního popu.

 

Beautiful Little Fools by Jorja Smith – píseň k MDŽ napsaná zpěvačkou v šestnácti letech po přečtení Velkého Gatsbyho. Track doprovodila moudrem určeným pro všechny ženy zužované kultem krásy: We are all beautiful in our own individual and special ways. Jorja Smith se dostala mezi úzkou skupinku umělců určených pro letošní rok k vzestupu (více zde).

 

United States Of Horror by Ho99o9 – punkovější odnož Young Fathers (některými servery krásně žánrově označovaná jako thrash-hop) se opět hlásí o slovo, a to se singlem, který konečně předznamenává jejich debutové stejnojmenné album vycházející začátkem května. V červenci po loňském úspěchu znovu na Pohodě.

 

Holding It Down by Low Island – čtveřice z Oxfordu a první jiřička z jejich druhého EP, která s úspěchem dolétla až na dráty od antény BBC Radio 1. Připravte se, tihle týpci míří vzhůru.

 

The Highest Flood by Forest Swords – na značce Ninja Tune se objevila tahle vytříbená novinka od anglického producenta Matthewa Barnese, který se na poslední čtyři roky odmlčel. A jak napsal Stereogum: It’s a very cool piece of music.

 

Ocean by Goldfrapp – na konci března vychází album “Silver Eye” a jestli bude znít spíše jako tenhle druhý singl (než předchozí Anymore), máme se nač těšit.

 

Somebody Better by Black Honey – teď už je nic nezastaví.

 

3WW by alt-J feat. Ellie Rowsell (Wolf Alice) – první singl z chystané červnové desky “Relaxer” dává tušit, jak velký zážitek nás v létě čeká na Pohodě a na Colours.

  playlist.kult.mix.2017