Týdenní sběr 1/2017

Týdenní sběr 1/2017

To nejzajímavější z hudby uplynulého týdne.

R&G by Le Malls – že z Bruselu nevychází jenom strašidelné zvuky, dosvědčuje track, který pod značkou nezávislého labelu Lowly Palace vydal mladý producent a DJ skrývající se pod značkou Le Malls, pro kterého jde o domovský region. Track okouzlil jednoho z editorů stránek indieshuffle.com a není divu. Přestože definice žánru jako hybrid of chill trap and alternative pop zní všelijak, výsledkem je živě pulsující a posluchačsky přístupná věc s vcelku snadno si představujícím dosahem velkého množství nových fanoušků. Že by zárodek něčeho většího?

 

Two-Toothed Troll by Joan Of Arc – pravidelnou součástí Týdenního sběru jsou i písničky, které jsou svým způsobem neforemné. Nezapadají do škatulky snadného poslechu a léty naučené představy, jak má písnička vypadat. Divný pop provozovaný jinak spíše indie rockovým seskupením Joan Of Arc tuto kategorii bezpochyby splňuje. “Two-Toothed Troll” je předzvěstí alba “He’s Got The Whole This Land Is Your Land In His Hands”, které vychází 20. ledna.

 

We a Famly by The Flaming Lips feat. Miley Cyrus – o týden dříve než u Joan Of Arc se objeví dlouhohrající novinka The Flaming Lips. A tohle kouzelnické spojení s Miley Cyrus, ke kterému došlo ku příležitosti již čtvrtého singlu z chystané novinky, by šlo vynechat jedině v případě, kdyby dopadlo nevalně, ale ono né, ono je to valné. Jesus and the spaceships comin‘ down.

 

Hard Liquor by SOHN – první album, na které se letos netrpělivě čeká, bude odtajněno již za pár desítek hodin. “Rennen” je následovníkem obstojně hodnoceného debutu “Tremors” z roku 2014 (77/100 metacritic). Podle “Hard Liquor” by se dalo usuzovat, že SOHN na novince ještě více zjemní svůj sound a předvede se v nových polohách.

 

Little Bubble by Dirty Projectorsa decidedly digital ballad, píše Pitchfork a zařazuje song do své rubriky Best new track. Za Dirty Projectors stojí Dave Longstreth (např. producent “A Seat at the Table” od Solange) a nadcházející deska “Swing Lo Magellan” bude první od roku 2012.

 

Patience (Freestyle) by Ray BLK – chcete znát důvod, proč vyhrála anketu BBC Sound Of 2017 právě třiadvacetiletá Rita Ekwere? Tak poslouchejte.

 

Shelter Love od Silver Springs – kapela, která by mohla být vítězem v podobné anketě u nás. První singl a hned trefa do černého. Více zde.

 

playlist.kult.mix.2017