Týdenní sběr 14/2017

Týdenní sběr 14/2017

To nejzajímavější z hudby uplynulého týdne.

Sign of the Times by Harry Styles – neprosto nečekaná parádička se podařila zpěvákovi, od kterého nikdo nic podobného nečekal. Někdejší člen One Direction vypustil svůj první singl a rázem se vyšplhal mezi jména s nejočekávanějším debutem. V bezmála šestiminutové písničce se mu podařilo shrnout vývoj britské hudby za poslední půlstoletí, kritika tleská a i takové hudební servery jako je DIYMAG ji zařadily do výběru tohoto nejlepšího z minulého týdne. Přerod z idola náctiletých v kritikou oceňovaného umělce. A pak, že toho nejde docílit jenom hudbou.

 

Integration by The Bay Rays – vyvracejí klišé, že kytarová muzika je mrtvá. Trio, které jelo společnou tour s dalším rockovým objevem posledních měsíců kapelou Slaves a v loňském roce si zahrálo na BBC Introducing stage na Glastonbury. A představilo tam i tuhle vypalovačku, která je nově součástí aktuálně vydaného EP “Satisfaction”, kdy titulní věc vylétla už na milion poslechů.

 

Save Me by WALL – výživný post punk z New Yorku a píseň inspirovaná skákajícími sebevrahy, kteří čekají, že jim to někdo rozmluví.

 

Battle Cry by Jack White – neočekávaný singl, první po třech letech od alba “Lazaretto”. Instrumentálka z filmu “War Cry: The Battle of the Hawk and the Raven” se objeví také ve speciální edici jako jednostranný barevný vinylový singl v rámci Record Store Day. (Pokud máte rádi obchody s deskami, zkuste podpořit tenhle.)

 

Fire by Beth Ditto – úvodní ochutnávka z připravované sólovky zpěvačky kapely Gossip, která své poslední album vydala v roce 2012. Těžkotonážní mix blues, rocku a popu.

 

Off the Radar by Noga Erez – zpěvačka, producentk,a a po tomhle singlu i spasitelka moderního popu s názorem, z Tel Avivu vydává stejnojmennou desku v červnu. Skvělá nahrávka.

 

We Go Home Together by Mount Kimbie feat. James Blake – spojení, které zafungovalo přesně tak, jak se dalo čekat. I absence překvapení však může přinést kvalitní výsledek. Britské duo se přihlásilo s novým materiálem po čtyřech letech. Oznámilo i další pokračování své rozhlasové show, ve které se v dubnu a květnu živě přihlásí z Londýna a také z LA, kdy jejich produkci jako hosté doprovodí mj. i Julia Holter, Savages či Actress.

 

Ramada by Kidepo – indietronika zase trochu jinak od pětadvacetiletého debutanta s ugandskými kořeny.

 

 playlist.kult.mix.2017

ZAPOJ SE A BUĎ SOUČÁSTÍ PŘÍBĚHU!