Týdenní sběr 20/2016

Týdenní sběr 20/2016

spotify.kult.mix.playlist.2016

Mind by Fatima – velmi vydařený sběr startujeme se stále ještě tak trochu opomíjenou divou R&B, soulu, jazzu a všech příbuzných žánrů. Ve Švédsku narozená a v Londýně usazená Fatima podepsala smlouvu s prestižním jazzovým labelem Blue Note a při té příležitosti přichystala EP shrnující to nejpodstatnější z předloňské oceňované desky “Yellow Memories” a přihodila také dvě novinky “It Keeps Raining” a “The Spirit”. Následovat bude znovuvydání právě “Yellow Memories” doplněné o dosud neslyšené bonusy.

 

Loosen Up by Sepalcure – milostný dopis New Yorku dostal podobu druhého alba projektu, za kterým stojí Machinedrum a Braille. “Loosen Up” rozhodně není jedinou zajímavou věcí z nahrávky pojmenované “Folding Time”. Má ale něco, co ostatním schází, výjimečně vystavený hudební příběh. Taneční epos.

 

Také Three by Jerry Folk – další talentovaný Nor a jeho atmosférická jízda

 

Ancient Rolling Sea by Slow Club – ještě tento rok by se měla objevit novinková deska, kterou singl “Ancient Rolling Sea” právě oznamuje.

 

Maiysha (So Long) by Robert Glasper feat. Erykah Badu (Miles Davis cover) – co jméno to pojem. Pocta, co by si zasloužila vlastní poctu. Zlatý hřeb sběru.

 

Sweet n Sour by Wolfie – na začátku května vyšlo EP “8 Ball”. Pokud se vám ho nechce poslouchat celé, což nedoporučuji zvláště v případě vlastnění averze na vysoké zajíkavé pánské hlasy, dejte si alespoň tenhle track s o poznáním přívětivějším výrazem.

 

Life Itself by Glass Animals – následovník debutu bude venku nejspíš někdy na konci léta. Tohle je velmi slušná návnada.

 

Figurine by Henri Bardot – a na závěr ukázka, jak skládají dream-folk za oceánem v Portlandu, státu Oregonském.