Týdenní sběr 2/2016

Týdenní sběr 2/2016

spotify.kult.mix.playlist.2016

Malt Liquor by Lewis Del Mar – duo z New Yorku na sebe v loňském roce upozornilo písničkami “Wave(s)” a “Loud(y)”. Na EP vydaném před pár dny pokračují v interesantním hledání nových možností hudby na žánrovém rozcestí popu, alt rocku a indietroniky. A právě “Malt Liquor” se zdá být tou správnou cestou.

 

Relationship Goals by Tank – “Sex, Love, & Pain II.” se jmenuje blížící se album, které nejprve oznamoval singl “#BDAY” (feat. Chris Brown, Siya, & Sage the Gemini) a nyní došlo na “Relationship Goals”. Velmi příjemnou RnB věc s textem vysvětlujícím přinejmenším jednu část názvu desky: How bout we first start, tongue from the waist down …

 

EOS by Rostam – kytarista od Vampire Weekend si dopřál sólový počin a dobře udělal.

 

Alone / With You by Daughter – druhá deska je venku a dojem zanechává rozpačitý. Hlavně díky druhé polovině, která rozmetává pečlivě budovanou atmosféru vnitřně soudržného díla. “Alone / With You” je právě tím hraničním kamenem. Čitelný rukopis prohloubený citlivým použitím elektroniky se po téhle skladbě zvrhává v nutnost dokázat, že jsou i tanečnější kapelou a umí ustát i složitější aranže. Nepřesvědčivé a v “No Care” také poněkud jalové. Ale za ty předcházející minuty pořád ještě odpustitelné.

 

Make Moves by Benga – v překvapivém žánru a rytmu se vrací někdejší velkomistr dubstepu. Tenhle kousek nejspíše jeho skalní příznivci nezkousnou, ale zábava je to velká. Sám Benga se k singlu vyjádřil, že je ze svého nového soundu skutečně nadšený, a že podobný pocit nezažil od alba “Diary of an Afro Warrior” z roku 2008. No, nebylo by od věci přivést ho v této formě na nějaký ten letní festival. “Make Moves” je předzvěstí únorového EP “Future Funk”.

 

Planet E by Tiga feat. Hudson Mohawke – jedenáct tracků bude mít album “No Fantasy Required”, které se objeví na začátku března. Na seznam hostů se mj. vklínilo také britské duo Paranoid London se zálibou v acid houseu. “Planet E” však doprovází hvězda EDM především první poloviny minulého roku, kdy se Hudson Mohawke rozzářil s vydáním příznivě přijatého alba “Lantern”.

 

Bad Habits by The Last Shadow Puppets – první singl od roku 2008 jako předzvěst teprve druhé studiové nahrávky. Alex Turner (Arctic Monkeys) a Miles Kane (ex The Rascals) nikam nespěchají, což už se při téhle prodlevě dá zcela jistě nazvat nepěkným zlozvykem. Když oni ale mají v zádech producenta Jamese Forda (Simian Mobile Disco), a to jim pak člověk leccos promine.