Týdenní sběr 2/2017

Týdenní sběr 2/2017

To nejzajímavější z hudby uplynulého týdne.

Mallwalkers by Fred Thomas – už příští týden se objeví dlouhohrající novinka “Changer” z dílny Freda Thomase. “Mallwalkers” je čtvrtým singlem. Jeho realizace nebyla jednoduchá. Jak přiznal sám Thomas, vzniklo několik verzí včetně odlišného textu. V něm se snažil zachytit pocit prázdnoty a vlekoucí se čas, jak to pociťoval během návštěvy střední školy, kdy brigádničil v obchodě. 

 

Goodbye Old Friend by Wear Your Wounds – debutový devítiminutový singl projektu frontmana hardcoreových Converge Jacoba Bannona. Pomalu se valící, epická věc a hlavně beautiful piece of music, jak píše Stereogum. Wear Your Wounds 26. 4. v klubu Futurum před zpěvačkou Chelsea Wolfe.

 

Island Life by of Montreal – jako čtvrtá vzadu se krčí nenápadná písnička “Island Life” na novém EP od of Montreal. Slow deprese jako vyšitá.

 

Sacred Geometry (Constellation Mix) by Porter Ray feat. The Palaceer of Shabazz Palaces and Cashtro – reprezentuje v rapu a hip hopu Seattle a je v tom dobrej. Jak hovoří promo na bandcampu Porter Ray is a natural… he sounds like East Seattle feels. V březnu chystá k vydání album “Watercolor”. O jeho mix se postarali Erik Blood (Shabazz Palaces, THEESatisfaction, Tacocat) a Vitamin D (Macklemore, Abstract Rude, Black Sheep), hlavním producentem nahrávky B Roc.

 

Gold by Iggy Pop – soundtrackovka k novému filmu stejnojmenného názvu s Matthewem McConaugheyem, na které se podílel Danger Mouse!

 

Move (B-Side) by Zanski – mladý kanadský producent a výborná zavíračka novinkového EP “Collapse”.

 

playlist.kult.mix.2017