Týdenní sběr 22/2017

Týdenní sběr 22/2017

To nejzajímavější z hudby uplynulého týdne.

Young Thing by Joseph of Mercury – velmi zajímavý sound, který mísí moderní indie pop s důvěrně známou produkcí takových jmen jako Leonard Cohen nebo Morrissey. Kanaďan s charismatickým hlasem si svým třetím singlem, který pojednává o prvním dojmu, říká o pozornost. Jak říkají za vodou: Joseph of Mercury je artist to watch.

 

Holding On by The War On Drugs – Best New Track dle Pitchforku a mnoha dalších hudebních serverů. Zdá se, že nová deska “A Deeper Understanding” bude stejnou událostí jako ta předešlá “Lost In The Dream”, která se stala jedním z nejvýraznějších a nejlepších alb roku 2014.

 

Maskindans by Todd Terje feat. Det Gylne Triangel – jestli má výběr za uplynulý týden nějakého společného jmenovatele, tak je to retro. Předchozí “Holding On” se přirovnává k osmdesátkám, jak je pojal Bruce Springsteen, a “Maskindans” je pro změnu přímo coverem skladby, kterou v osmdesátém druhém vydalo norské new wave duo Det Gylne Triangel, a to ten největší retro odvaz máme ještě před sebou.

 

In Your Palace by The Cribs – producent Nirvany Steve Albini a jeho vliv na jednu z nejlépe naživo hrajících britských kapel.

 

Everything Now by Arcade Fire – ne, tohle není nová ABBA, ale výsledek spolupráce s polovinou Daft Punk Thomasem Bangalterem.

 

Devil in Disguise by Opia – future soul duo z Los Angeles a jejich nakažlivý kousek z připravovaného EP.

 

playlist.kult.mix.2017