Týdenní sběr 40/2017

Týdenní sběr 40/2017

To nejzajímavější z hudby uplynulého týdne

Cosmonauts by Quicksand – post hardcoreové kvarteto zářící v devadesátých letech se sice vrátilo, ale po zatčení kytaristy se z něj záhy po koncertním comebacku stalo jen trio. Vydání prvního alba po dvaadvaceti letech by ohroženo být nemělo.

 

 

Royal Blood by Louis Futon feat. Keiynan Lonsdale – a teď jeden povedený tanečnější kousek.

 

 

Drink I’m Sippin On by Yaeji – přijít na důvod, proč Pitchfork zařadil tenhle singl do prestižního seznamu Best New Track, nedá příliš práce, Yaeji je prostě svojská a to se cení.

 

 

Spektrum by Digitalism – a následovat bude EP 5KY11GHT.

 

 


Repeat by Cid Rim feat. Samantha Urbani – debut Material rakouského mága vychází dvacátého října.

 

 

Drifting by Nathan Ball – typická podzimní indiánština, barák plný melancholie od sklep až na půdu, do kterého se přesto chcete od radosti nastěhovat.

 

 

Do It All Wrong by Ah Trees – australské alt popové okénko.

 

 

Rhymes To The East by Sampa the GreatJakmile jsem tenhle beat uslyšela, hned jsem věděla, co chci říct, a tak track nahrála hned na první dobrou. Girl power!

 

 

Rescue od Moin Moin – první studiová nahrávka kdysi sólové ostravské písničkářky s kapelou.

 

 

Záře od Vladivojna La Chia feat. Kittchen – 8 hlav šílenství je vskutku alternativní záležitost. Pohybuje se na hraně snesitelnosti a do posluchačské vstřícnosti má navzdory angažmá Lucie Bílé, Anety Langerové či Lenky Dusilové daleko. Výsledek však příliš přesvědčivý není. Záře je výjimka, která může spolu s Bohunkou (Lucie Bílá) přežít i do budoucna v repertoáru jejich protagonistů.

 

 

playlist.kult.mix.2017