Týdenní sběr 4/2016

Týdenní sběr 4/2016

spotify.kult.mix.playlist.2016

Runnin‘ by Free n Losh feat. Busty and the Bass – pozůstatek z konce loňského roku, který by bylo škoda pro letopočet vzniku nezařadit do playlistu. Už třeba jenom proto, že dělá výbornou společnost songu pod sebou. Duo z Toronta přeřadilo rychlost. Z hip hopu směrem k elektronice to je v jejich podání sotva pár metrů. Ve spodku jsou jejich kořeny totiž pořád ještě cítit. A je to tak dobře. Jazzy feeling, baby.

 

In The Morning by Pell feat. Stephen, Caleborate – procházíte se takhle po ránu ulicema a cítíte se neuvěřitelně fajn. Přesně takhle by vám mělo být při poslechu novinky od slibně se rozjíždějícího rapera z New Orleans, který se po Katrině přestěhoval do Starksville v Mississippi. Pell začínal jako beat maker a až později se ovlivněn jazzem a jak sám říká spoustou indie rockových kapel, odhodlal k vlastní produkci. Rap ale není jeho hlavní předností. Pozornost na sebe strhl i díky zpěvu, který považuje za důležitější prostředek pro vyjádření emocí.

 

Glow by Lontalius – pod značkou Partisan Records se v březnu objeví debut novozélandské osmnáctileté naděje, která se nejdříve prosadila coververzemi popových hitů umísťovaných na YouTube, kde nasbíraly slušné množství diváků. Natolik slušné, že Eddiemu Johnstonovi vynesli smlouvu s velkým vydavatelstvím. Album nahrával v Anglii v Bristolu pod dohledem Aliho Chanta z Toybox Studios (např. PJ Harvey, Perfume Genius). Přestože svému hlasu příliš nevěří, jeho uhrančivost vás jistě dostane. Stejně jako Lorde, která se přiznala, že je jeho fanynkou.

 

Night Came by MONEY – “Suicide Songs” není zrovna veselá deska s jednoduchými popěvky. Je nádherně znepokojující plná zastřených melodií, které se proplétají mezi sebou jako život se smrtí. Osmiminutová existencionální nálož patří k vrcholům v pořadí druhého elpíčka kapely.

 

Please by Teen – trio sester Liebersonových se společně s čtvrtou členkou téhle holčičí party Boshrou AlSaadi připravují na vydání dlouhohrající novinky “Love Yes”. Už třetí ochutnávka v pořadí (po “All About Us” a “Tokyo”) je tak trochu depka. Směřuje totiž za zemřelým otcem děvčat a její text vznikl za procházky zimním New Yorkem. “Love Yes” se objeví venku devatenáctého února pod značkou Carpark Records.

 

Honey by Katy B feat. Kaytranada – ten seznam spolupracujících jmen na albu (29.4.) pojmenovaném po aktuálním singlu bere dech. Předcházející věc “Calm Down”, která byla uvedena do zdejšího playlistu s označením letopočtu 2015, hostila Four Tet a Floating Points. Nyní přišel na řadu Kaytranada. A kdo ještě zbývá? Tak například Major Lazer, Craig David, Wilkinson, Novelist, J Hus, Jamie Jones, …

 

Voodoo In My Blood by Massive Attack feat. Young Fathers – co dodat …