Týdenní sběr 47/2016

Týdenní sběr 47/2016

spotify.kult.mix.playlist.2016

Wake Up by Circa Waves – Hottest Record In The World na BBC Radio 1 v uplynulém týdnu, to je myslím dobrý důvod k poslechu. Následovník debutu se pod názvem “Different Creatures” objeví 10. března.


Internal World by Cloud Nothings – singl pro změnu odpremiérovaný na Beats 1 Radio, které pro Apple vytvořil Zane Lowe zdrhnuvší za tímto účelem právě z BBC Radio 1. Pro magazín Spin je “Internal World” pop-punkish anthem a jestli tohle krásné označené bude platit i pro zbytek materiálu na novinkovém albu “Life Without Sound” se přesvědčíme na konci ledna. V březnu startuje jejich evropská tour.

 

Jealousy by Nils Bech – norský zpěvák a performer, který vzdáleně připomíná tvorbu Panáčika. Deska “Echo”, která mu vyšla minulý měsíc je obdivuhodnou dávkou avantgardního popu s překvapivými aranžemi a dráždivými vokálními party.


Dance by Leon Else – britský nováček, o jehož videu na tuhle skladbu se popsalo víc než o skladbě samé. It’s about dancing to make yourself feel good, prohlásil o obém sám autor. A pokud by vám přišlo dvě a půl minuty málo, doporučuju jako tematicky odpovídající přídavek domácí track.tip od kapely Role – “Když tě nikdo nevidí”.

 

Luving U by 6LACK – co o tomhle třiadvacetiletým týpkovi víme? Stačí informace, že minulý týden vydal výborný debut, kterému dominuje jeho vlezlý vokál a valivý sound pohybující se na hranicích hip hopu, trip hopu, neosoulu a rnb. Kacířsky si pak dovoluji tvrdit, že “Free 6LACK” je lepším albem než “Starboy” od The Weeknd.


Turn The Music Down by BF/C – a na konec si dáme jednu povedenou groovy věc ze Švédska.