Týdenní sběr 51/2016

Týdenní sběr 51/2016

spotify.kult.mix.playlist.2016

Pigment by H.E.R. – soustřeďte se pouze na muziku, identita není důležitá. Vzkaz, který doprovázel uvedení na trh. EP “H.E.R., Vol. 1” bralo zlato na žebříčku iTunes R&B chart. Pochvalu sepsal Wyclef Jean i Alicia Keys. Server genius.com sice přišel s konkrétním jménem zpěvačky Gabi Wilson, ale oficiálně stále potvrzeno nebylo. Nyní je na cestě další EP, z něhož se ochutnávkou stala rozpracovaná verze závěrečné skladby toho prvního. A v dálce už je slyšet cinkot zlata.

 

Wine and Cookies by Yung Vul – kytarista Dominic Minix a jeho nové alter ego, pod kterým právě vydává EP “Cannonball Adderall”. Podmanivý jazz.

 

Země se otřásá od Jany Koubkové – a otřásá se nejen díky této písničce, ale díky celému letošnímu albu “A tak jsi jdu …”.

 

Samá voda od IF – škoda upozornit jen na jeden track, jak bylo učiněno s “Dej mi víc”. “Stop Play” je zkrátka výborná deska a tohle je další důkaz.

 

Tears in the Pudding od Barbory Mochowé – vypulírovaný debut. Klavír, smyčce, přesvědčivý vokální výkon. Občas však onu přívětivou upravenost naruší výklenek hravosti jako v případě “Tears in the Pudding”. Barbora Mochowa je velký talent s příslibem do budoucna.