Týdenní sběr 5/2016

Týdenní sběr 5/2016

spotify.kult.mix.playlist.2016

Nothing But Love by James – easy song, který si na nic nehraje. Čistá nepodbízivá radost o euforii z lásky. Singl si odbyl premiéru v pátečním ranním vysílání na BBC Radio 2. V polovině března vychází již jejich čtrnácté album “Girl At The End Of The World”. Ještě před vydáním odehraje kapela nový materiál na dvou koncertech v Manchesteru a Londýně.

 

Capsized by Andrew Bird – “Are You Serious” je název desky, se kterým se Andrew Bird minulý týden pochlubil a zároveň představil první písničku. Poslední studivá nahrávka už má za sebou čtyři léta. V roce 2014 vydal album cover verzí původně od The Handsome Family. “Are You Serious” vystřelí do světa na prvního apríla.

 

Limitless by Alma Elstesounds like one sexy exhale napsal o “Limitless” server noisey.vice.com. Jedná se o teprve třetí písničku šarmantní Pařížanky, která si ji i sama zprodukovala. Refrén ovlivnila kultovní skladba “Heroes” od Davida Bowieho a Almě Elste jej darovala jedna letní noc v Římě.

 

Bognya by DJ Khalab & Baba Sissoko (Clap!Clap! Remix) – italský beatmaker a muzikant z Mali se dali dohromady a v loňském roce nahráli album Khalab & Baba. Zatímco vlivný DJ Gilles Peterson vybral skladbu z něj pocházející “Tata” za track of the year, jiný pojem ve světě taneční hudby producent Digi G’Alessio aka Clap! Clap! nyní zvolil song “Bognya”, aby ho přetvořil k obrazu svému. Klasa.

 

Reminder by Moderat – Modeselektor a Apparat to opět dali dohromady. Plod jejich lásky ponese pořadové číslo “III”. V dubnu se bude tančit všude.

 

Trouble At The Lights by Field Music – ochutnávka z pozitivně přijaté novinky “Commontime”. Pátá studiovka bratrského indie popového dua dostala například od Q Magazine osmdesátku s popiskem Triumf nepravidelné přesnosti. No, a pak si to neposlechněte.

 

Ha Ha Ha Ha (Yeah) by White Denim – smích léčí a v kombinaci s tímhle funky nářezem je to ďábelská medicína, co vyléčí i moribundus.