Týdenní sběr 7/2016

Týdenní sběr 7/2016

spotify.kult.mix.playlist.2016

Working Poor by Fantastic Negrito – vítěz klání Tiny Desk Concert Contest vyhlášeného  NPR (National Public Radio) je doma v hájemství blues a funku. Na začátek června má přichystaný svůj dlouhohrající debut “The Last Days of Oakland”.

 

I Do by Bat For Lashes – Fantastic Negrito není samozřejmě jediný, komu v červnu vyjde album. Hodně očekáváná je rovněž novinka od Bat For Lashes. Singl “I Do” je prvním probuzením po čtyřech letech. V loňském roce se Natasha Khan představila s projektem Sexwitch.

 

Hyperballad by Jim-E Stack feat. Jana Hunter – cover uchovávající ducha předlohy, jako by už vznikal s tím, že chce Björk především uctít, než aby se pouštěl do převratných divočin. Přesto je výsledek velmi dobrý a otázku proč vůbec vznikl tak lze vynechat.

 

Two of a Kind by Fredrik Georg Eriksson – vzpomínání na šedesátky made in Sweden.

 

She by Blacksheepboy – český zástupce, co se neztratí; viz track.tip

 

Far Cry by Jack Garratt – zdá se, že se opakuje model loňských vítězů BBC Sound Of Years & Years. Po nadšených ohlasech kritiků na singly vlažná odezva na album. “Far Cry” singlem prozatím není, ale rozhodně má na to stát se dalším z Garrattových hitů.

 

Fkwtu by Fortunes. – tak tohle je bez připomínek.