USA! USA? USA ...

USA! USA? USA …

Oválná pracovna, “Kdo chytá v žitě” a afroamerická kultura, to jsou Spojené státy v kostce. Náhoda tomu chtěla, že začátek října nabídl hned tři videoklipy, které podávají aktuální obrázek o světě za oceánem. I když náhoda … dozajista tomu hodně napomohla i probíhající volební kampaň a nepokoje, které vypukly po nepotrestaném zastřelení několika černochů policisty.

Pokud je stát v krizi, rozdělen na nesmiřitelné tábory, můžete jako smírčí soudce a režisér videoklipů v jedné osobě zareagovat tím, že:

A) uchvátíte pozornost vytažením klasika, jehož práci uznávají všechny strany sporů a připomenete jim tak společné hodnoty, na kterých historicky vyrostli (The Dandy Warhols – “Catcher in the Rye” … režie Mike Bruce)

B) natočíte patetické video o jedné straně a budete doufat, že ta druhá pochopí, že se není čeho bát, ale naopak se má, co učit (Souls – “Bad Girl” … režie Jonathan JJ Augustavo)

C) zkusíte humor a budete se modlit, aby se našel alespoň jeden republikán, který se zasměje (Weezer – “I Love The USA” … režie Scantron, No. 2 Pencil)