Videoklip týdne:  Branko's Bridge - Dig It … režie Kozel 10°

Videoklip týdne: Branko’s Bridge – Dig It … režie Kozel 10°

Některé velké věci vznikají z malých a někdy, když postavíte do řady jedno klišé za druhým, vznikne umění. A většinou je řada lahváčů tím, čím skutečně je. Klip k Dig It se nepřehoupne přes tři minuty. První minutu jsem si říkal WTF, druhou OK, to se dá a zbylých čtyřicet pět vteřin jsem se už jenom bavil. Došlo mi totiž, že se dívám na něco víc než jen na videoklip k novému singlu od Branko’s Bridge.

Možná to je jen moje vlastní projekce, ale jako by děje na obrazovce v podstatě kopírovaly zběsilou podobu naší národní představy ideálního letního víkendu či dovolené a zároveň nevědomky násobily směšnost a grotesknost těchto „rituálů“. Přitom si klip uchovává přijatelnou míru vkusu a možná i díky tomu, že to všechno nebylo tak úplně v plánu, nic z toho prvoplánovitě nezesměšňuje.

Způsob prezentace ke klipu na fb profilu kapely opravdu spíše napovídá tomu, že si kluci chtěli udělat srandu především ze sebe (viz i kredit za režii). Stačilo by se jich ostatně přímo zeptat, ale nač si to snění o zrodu něčeho mimořádného kazit 🙂

Vyjádřil jsem se zatím k obsahové části, ale pravdou je, že velkou část udělalo geniální rozhodnutí ponechat všechno na v podstatě statické kameře s jedním úhlem záběru a následné postprodukci, o kterou se vynikajícím způsobem postaral Filip Holec. Už jsem se zmínil, že se tenhle videoklip vážně povedl?