Videoklip týdne: Kodacrome - Oh, You Two ... režie Elissa LeCoque, Ryan Casey

Videoklip týdne: Kodacrome – Oh, You Two … režie Elissa LeCoque, Ryan Casey

Na začátku jsme měli jednoduchý koncept. Hvězdou našeho videoklipu bude mužská loutka a jeho bedna s nářadím. A to nářadí se postupně rozrůstalo, až jsme na tvorbě celého světa kolem loutky, kterou jsme mezitím pojmenovali Marv, strávili 6 měsíců. Pravda je, že jsme se do Marva mezitím zamilovali a doufáme, že vám se stane totéž … (The making of  a Kodacrome music video)

Ano, ano, když do sebe všechno zapadne, jak má, vznikne i z nenápadného počinu čistá a výrazná práce, která ve vás bude ještě dlouho rezonovat. A to je i případ videoklipu “Oh, You Two”. Hypnotická a minimalistická elektronika zvukem, ruční animační technika obrazem. Emoce na druhou. Ostatně, jak uvádí The Creators Project, ačkoliv se zdá, že jde o videoklip s určitou narativní linkou, skrývá se za jednotlivými obrazy hlubší psychologický podtext vizuálně ztvárňující ztracenou vášeň, nostalgii, touhu, marnost.

Elissa LeCoque, Ryan Casey – režisérské duo je zároveň dvojicí postav skrývající se za projektem Kodacrome, který i ve svém živém hraní dbá na vizuální složku. Jistě, nejsou jedinými v tomto směru aktivními umělci, ale právě jejich poslední videoklip ukazuje, že v tomhle případě jde o trochu jinou ligu. Hudebně nadchli debutem Aftermath vydaným v roce 2014. Například server BlackBook je zařadil na pozici Hot New Band a hovořil při tom o spojení vlivu umělců jako Austra či Siouxsie Sioux s dozvukem Depeche Mode. Singl “Oh, You Two” předznamenává nové studiové album, které by duu usazenému v Brooklynu mělo vyjít ještě letos.