Videoklip týdne: Leningrad - Kolshik ... režie Ilya Naishuller

Videoklip týdne: Leningrad – Kolshik … režie Ilya Naishuller

Čas od času se objeví videoklip vypravovaný pozpátku. Když je dobře udělaný (jako například “The Scientist” od Coldplay v režii Jamieho Thravese), způsobí lavinu nápodob a citací. Ale aby se tak stalo, musí nabídnout něco víc než jen technicky dokonalé provedení. Buď nečekanou pointu na závěr, nebo takové přehuštění děje a situací, které vás nutí dívat se stále znova a znova. A režisér Ilya Naishuller zvládl bravurně obojí.

Ilya Naishuller rozvířil vlny videoklipy “False Alarm” (The Weeknd) a “Bad Matherf*cker” pro Biting Elbows, z kterého se vyklubala reklama na vodku. Filmový svět ho pak zná jako režiséra akční sci-fi “Hardcore Henry”. To sklidilo příznivou kritiku především doma v Rusku, ale v mezinárodním měřítku to už tak slavné nebylo. Ohlas na klipy však schytává o poznání pozitivnější a po tomhle kousku se mu zakázky jistě jenom pohrnou. Příští Quentin Tarantino (jak bývá občas titulován) Naishuller má třiatřicet a “Kolshik” natočil teprve jako své třetí hudební video.

Leningrad je ostřílená ruská čtrnáctičlenná skvadra s obsáhlou diskografií a bohatým (i bohatýrským) zvukem. Do mezinárodního povědomí se dostala zařazením jedné své skladby do hry “Grand Theft Auto IV” případně na soundtrack k filmu “What We Do In The Shadows” (recenze filmu zde).