Videoklip týdne: Please The Trees - Infinite Dance ... režie Štěpán FOK Vodrážka

Videoklip týdne: Please The Trees – Infinite Dance … režie Štěpán FOK Vodrážka

Please The Trees mají před sebou vskutku nabitý podzim. Nejdříve je čeká v La Fabrice premiéra nového tanečního představení The Watcher se souborem 420PEOPLE. Následuje křest nového alba Infinite Dance (fotogalerie ze křtu zde), dále koncert v rámci nizozemského festivalu Le Guess Who? a splněný sen v podobě předskakování kultovním Mudhoney v rámci jejich evropské šňůry!

Pátá studiovka vznikala v San Franciscu pod dohledem Brandona Egglestona (tUnE-yArDs, Modest Mouse) a jako hosté se na ní objeví John Grant či Corey Gray (The Decemberists, The Dandy Warhols)!!! Album se představuje titulním singlem v obrazovém doprovodu vzniklém pod taktovkou Štěpána Vodrážky. A videoklip propojuje i další již zmíněné aktivity kapely. Vystupuje v něm totiž právě soubor 420PEOPLE, se kterým se Please The Trees spřáhli již v bestofkovém defilé tanečníků uváděném v prostoru Jatka78 (reference zde).

Štěpán FOK Vodrážka vystudoval střih na FAMU. Jeho práci nejspíše znáte z četných reklam (Moneta Money Bank, Margot, Emco), ale výrazně se zasazuje také o obrodu domácího hudebního videa (Kilovej Bůh – Vladimír 518, Antikvariát – Tata Bojs, Mess – FVTVRE nebo Synthetic Limits – Hentai Corporation). V Infinite Dance se prezentuje především vytříbenou prací s kompozicí obrazu, a to bez jediného střihu. V exkluzivní premiéře uvedl videoklip na svých webových stránkách festival Le Guess Who?