Videoklip týdne: Talos - Odyssey ... režie Brendan Canty (Feel Good Lost)

Videoklip týdne: Talos – Odyssey … režie Brendan Canty (Feel Good Lost)

Záměr, který se vymkl. Tichá domácnost navenek, doutnák uvnitř. Hustá mlha omývající břehy parketového moře. Dusná atmosféra ve dvou, na jejímž konci je eklektická bouře, kterou si prožívá každý sám. Je horší mlčení nebo samota?

Brendan Canty přiznal, že původně chtěl jen ztvárnit příběh dvojice po hádce. Přenést do vizuální podoby psychickou bouři, která se uvnitř obou odehrává. Během postprodukce se však podařilo mnohem více. Vrstvením a rozrušením struktury obrazu vykreslit oblouk od počátečního stavu umrtvení po občerstvující sílu bouře jako symbolu nového počátku. Režisér Brendan Canty má za sebou podivuhodnou řádku videoklipů pro umělce napříč věkem i žánry. Od Pearl Jam (“Amongst The Waves”) po All Tviins (“Thank You”). Od Sub Focus (“Close”) po Hoziera (“Take Me To Church”). V loňském roce rozeběhl při filmovém festivalu v irském Corku soutěžní klání pro začínající tvůrce videoklipů Youth Music Video, jehož součástí byly workshopy a tvůrčí dílny pod dohledem samotného režiséra.

Talos má před sebou vydání debutového alba nazvaného “Wild Alee”. Stane se tak v druhé polovině dubna. Obal vinylu pochází z objektivu islandského fotografa Benjamina Hardmana. Za irským projektem Talos stojí zpěvák Eoin French a producent Ian Ring (Young Wonder).