Videoklip týdne: VOJ & 3SKA - I Can't Lose You ... režie Petr Pololáník

Videoklip týdne: VOJ & 3SKA – I Can’t Lose You … režie Petr Pololáník

Vnesli do indietroniky civilnost, což není běžné ani na zahraniční scéně. Zároveň se nevzdali v tomto žánru tak důležitých emocí, takže jejich sound se ve finále klene jako poměrně ojedinělý most mezi úzkým břehem hudební vyhraněnosti a širokým břehem mainstreamové srozumitelnosti. VOJ & 3SKA jsou nejvýraznějším domácím objevem posledních měsíců a nyní se spojili s filmařem pohybujícím se na stejně stoupající trajektorii, aby stvořili videoklip ke skladbě “I Can’t Lose You” ze zde doporučovaného debutového EP “Inspire”. Sami se ke klipu pro KULT.MIX vyjádřili následovně: Je hlavně o emocích, stejně, jako celá tvorba VOJ & 3SKA. Tentokrát o přátelství, odloučení, přežití v drsných podmínkách, ať už lidské smečky nebo džungle/lesa, tíze svědomí a vnitřní svobodě, která by měla být nejdůležitější motivací při našem rozhodování se, jak žít.

Poutavé černobílé obrazy krajiny Českého Švýcarska navozují atmosféru ponurého romantismu, z jehož stínu vystupují postavy rozehrávající svůj boj o přežití. Boj, jehož vnější stopy si udržují uvnitř sebe. Režisér Petr Pololáník má za sebou již videoklip pro Ghost Of You (“Hermaphrodit”). A i v něm se na pozadí krajinných obrazů neodehrává zrovna standardní děj (v obou případech stál za kamerou Martin Kubalec). Klipy spojuje motiv pohanské přírody jako místa, kde se odehrávají tajemné a magické rituály. Místa, kde dochází k přerodu člověka.

Scénář vznikal na základě rozhovorů s Petrem nad lahví vína. I když by se mohlo zdát, že text písně I Can’t Lose You je o milostném vztahu, nemusí tomu tak být. Chtěli jsme, aby téma klipu nešlo prvoplánově a otrocky s textem písně, chtěli jsme v něm nastolit vícero rovin tak, aby si každý v něm mohl najít svůj vlastní emoční příběh. To se nakonec Petrovi do scénáře podařilo krásně vtisknout a následně zrealizovat.

VOJ & 3SKA zahrají na Cross Festivalu v sobotu 10.6.2017 od 17:00!