Videoklip týdne: Young Thug - Wyclef Jean ... režie Ryan Staake

Videoklip týdne: Young Thug – Wyclef Jean … režie Ryan Staake

Jasná volba. Za videoklipem týdne je tentokrát inovativní přístup režiséra protřelé produkční společnosti  Pomp&Clout Ryana Staakeho, přičemž svou troškou přispěl i samotný Young Thug. Výsledek přináší  nový pohled na formu hudebního videa, při jehož sledování si říkáte, proč to někoho nenapadlo dřív a zároveň si odpovíte, protože se to zdá jako úplná blbost. Stručně řečeno, “Wyclef Jean” je filmem a filmem o filmu s komentářem režiséra dohromady. Kupodivu to skvěle funguje, a ještě se dá u toho dobře pobavit.

Ryan Staake – dnes už velké režisérské jméno videoklipového světa (Diplo, Major Lazer, ScHoolboy Q, alt-J) přiznává obdiv k práci Michela Gondryho, která je pro něj velkou inspirací. Staak sám o sobě říká, že je tak trochu chameleon bez vyhraněného stylu. Používá různé technologie, rád zkouší nové věci. Zároveň však přiznává, že co se týče budoucnosti hudebního videa, není zrovna optimistou. Což by si však vzhledem k úspěchu jeho posledního kousku dopřát mohl, neboť jen za dvacet čtyři hodin měl “Wyclef Jean” na milion zhlédnutí.

Young Thug – loni se pochlubil dlouho očekávaným debutem. Za singlem “Wyclef Jean” je však mixtape “Jeffery” vydaný jen čtyři měsíce po prvotině a na mnoha serverech hodnocený mezi nejlepšími nahrávkami roku. Na jaře by se pak mělo objevit druhá studiová nahrávka s oznámeným názvem “Hy!£UN35” .