VR/Nobody (křest alba "YET") - Lucerna Music Bar, Praha (03.11.2015)

VR/Nobody (křest alba „YET“) – Lucerna Music Bar, Praha (03.11.2015)

Je to radost. Je to obrovská radost. O VR/Nobody tu vyšel první článek už před dvěma lety. Za tu dobu jsem upozorňoval na jejich singly i videoklipy, zařadil je opakovaně do výročního soundtracku. Pak přišel důležitý první koncert v MeetFactory, vydání debutového alba, vítězství v anketě “Czeching” Radia Wave. Sledovat vývoj projektu korunovaný křtem “YET” řadím mezi to nejzajímavější, čeho jsem byl na domácí scéně svědkem. Nadšeně aplaudující Lucerna Music Bar musel být velmi důstojným završením jedné éry i pro ně.

Možná byla očekávání příliš vysoko, ale žádná strhující předváděčka se nekonala. Byla to taková nevzrušivá selanka. Dvě věty z mé tehdejší reakce na prémiové vystoupení VR/Nobody jsou přesným opakem včerejšího dokonalého zážitku. Skvěle sestavený koncertní set. Překvapení v podobě hostujícího smyčcového kvarteta. Radimo a jeho kouzelná flétna. Radimo a jeho uhrančivý saxofon. Projekce od Lunchmeetů. Vzpomínka na The Uniques s Pištou Král’ovičem u kytary. A především strhující vokální výkon Václava Roučka.

Všechno fungovalo, všechno do sebe až nepochopitelně hladce zapadalo. Především spojení beatů se smyčci působilo natolik přirozeně, jako by ani jiná možnost živého hudebního doprovodu nepřicházela do úvahy. A momenty, kdy se podařilo rozehrát dialog mezi vokálem a saxofonem? Vteřiny hudební jedinečnosti. Stereotyp repertoáru, který probublával hraním v MeetFactory, nedostal díky aranžím a hostům prostor. Došlo i na představení nového materiálu. Václav Rouček ho uvedl slovy, že rozhodně nechtějí přešlapovat na místě, ale jedou pořád dál. Po včerejším večeru je jasné, že ta jízda nabírá na obrátkách. O budoucnost VR/Nobody se už zkrátka není třeba bát.