Zapomělsem - Měsíc ve váze ... 90%

Zapomělsem – Měsíc ve váze … 90%

Každý z Vás je recenzent! Poslechněte si a ohodnoťte pod textem “Měsíc ve váze”! (průměrné hodnocení čtenářů: 94,17%, počet hlasujících: 6, poslední hlas: 19.8.2021 @ 14:01)

Hned při prvním setkání mě Zapomělsem zvedl ze židle. Bylo to během vystoupení v pardubickém Klubu 29. Šlo o mini festival písničkářů. Seděl jsem se známými v prostoru mimo hlavní dění. Rozprávěli jsme a popíjeli, když jsem obému začal věnovat čím dál méně pozornosti a soustředil se na hudební produkci, která k nám doléhala. Nakonec mi to nedalo a přesunul jsem se k pódiu.

Vystoupení budilo dojem, že se to hlavní odehrává uvnitř umělce. Ten, jako by byl v tu chvíli pouze zesilovačem, přes který k nám doléhaly písně vyžadující soustředěný poslech. Vrstvy zvukových stop prokládané slovy. Lyrické obrazy duše s prostorem pro fantazii. Ale také drobné příběhy a postřehy směřující k jasnému autorskému sdělení. Poutavé evangelium o všedním světě a krajině. To vše se podařilo dostat také na album.

Zapomělsem je na něm uhrančivým našeptávačem. Krysařem, který vábí a přitahuje posluchače svou hudbou, texty a projevem. A pokud se zaposloucháte, je už pak těžké se odpoutat dřív než s poslední vteřinou nahrávky. Měsíc ve váze navíc umí i překvapit; aranží, nečekanou zvukovou stopou či hostujícím hlasem. O většinu z toho však přijdete, jestliže projíždíte jenom začátky písniček. I v tom je tahle deska nesmlouvavá a je to tak dobře.

Původně jsem chtěl některé ze skladeb vypíchnout, upozornit na ně, a že by si to opravdu zasloužily, ale zrovna v tomhle případě bude lepší, když si je každý najde sám za sebe. Poslechněte si celé album, je dobré slyšet jednotlivé skladby také v kontextu s ostatními, rozplyňte se v jeho atmosféře. Zaručeně ve vás, když ne rovnou celé, tak alespoň v jednotlivých písničkách, zůstane chvíli zaháčkované. A až to situace dovolí, nenechte si ujít živé provedení, třeba vás také zvedne ze židle.

 

Jaké hodnocení si zaslouží album Měsíc ve váze?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...