Aid Kid - Aid Kid LP ... 75%

Aid Kid – Aid Kid LP … 75%

Během uplynulého roku se z něj stala výrazná postava domácí elektronické scény. Zaujal remixy i vlastní tvorbou. Zabodoval svými sety mj. na festivalech Elekce a Pohoda. Také díky tomu byl zařazen mezi třináctku nejvíce očekávaných debutů letošního roku. Ten jeho nakonec dostal podobu LP o šesti položkách. Dvě z nich “Broken Arp” a “Sleep Start” již představil v minulosti. Čím překvapil na zbytku desky? Banalitou tracku “Constant“ a propracovaností “Hidden Light” s hostujícím vokálem Veroniky Buriánkové (Kalle).

Úvod obstarává “Intro”, která má však stopáž plnohodnotného songu a nedá se při něm ubránit pocitu podobnosti produkce se Subject Lost, čemuž napomáhá také vizuál LP se snovou (vesmírnou) krajinou vlastní fantazie. “Intro” se zvolna přelévá do “Sleep Start”, ve které jsou beaty ohniskem probouzejícího a tepajícího života. Bohužel, třetí “Constant”, ať už v kontextu desky nebo samostatně, se brání o sobě prozradit víc než jen, že jde o dobrou výplň pro techhouseový set.

“Broken Arp” je parní lokomotiva, z které po celou dobu vidíte jen kouř z komínu. Až v závěru se rozplyne, aby se ukázalo, že jde o parní válec. Ten stihne dobrzdit tak akorát, to když mu do cesty vbíhá polovina dua Kalle. Emoce přítomné ve zpěvu Veroniky Buriánkové zastavují čas. Aid Kid projevil velkou dávku prozíravosti, když ji do “Hidden Light” angažoval. Jen se s ní mohl pochlubit až na úplný závěr. “Close” totiž zbytečně vytrhává z nirvany, do které posluchač po nebývalé symbióze dvou silných hudebních osobností upadá.

Debut “Aid Kid LP” se podobá propagační brožuře, k čemuž odkazuje i eponymní titul. Ukazuje, čeho všeho je Ondra Mikula schopen. Umí během pár vteřin vytvořit atmosféru (“Intro”), vyprodukovat pomíjivý party track (“Constant”) stejně dobře jako až vizionářské kousky v rámci žánru (“Broken Arp”, “Sleep Start”), ale dokáže rovněž vystoupat nad hranice všech žánrů a zvěstovat hudební spásu do širého kraje (“Hidden Light”). Jeho tvorba zapadá do současného celosvětového dění (Slime), ale kooperuje rovněž s tím domácím (Subject Lost). Možná to není úplně TA deska, na kterou se čekalo, ale neradovat se z ní také nelze. Dobrá práce, gratulace.