Animé - Train ... režie Radek Mauer

Animé – Train … režie Radek Mauer

Spekulovat nad obsahem třetí řady “Temného případu” by bylo stejné, jako číst budoucnost z křišťálové koule pohozené na dně mostecké uhelné pánve; světelné roky od pravdy. S jistotou lze pouze potvrdit, že na scénáři se pracuje a pokud bude dokončen podle plánu, objeví se seriál na HBO v sezóně zima/jaro 2017.

Nad čím lze ovšem dumat s vyhlídkou vysoké pravděpodobnosti dosažení stavu reality, se zdá být možnost, že stejně jako titulková sekvence první řady, vyhraje i ta z druhé cenu Emmy (ano, i v této kategorii se uděluje). Jasno bude v září.

Do té doby můžete porovnávat práci týmu okolo Patricka Claira (a přečíst si zajímavý rozhovor právě o práci na “Temném případu” zde) s tím, jak se se svým vzorem porval Radek Mauer alias DNT2, který ve stejném duchu pojal videoklip pro kapelu Animé.

Písnička “Train” pochází z loňského alba “Dead Trams”. Nepatří mezi typickou repertoárovku kapely, ale jak potvrdil Jiří Kučerovský, je to věc, která se lidem líbí nejvíc. A ač jde možná o rouhání, typová podobnost s “Nevermind” Leonarda Cohena ji k podobnému zpracování přímo předurčila. Jenže to, co dobře funguje v devadesáti vteřinách, je trošku moc pro vteřin tři sta šedesát. Ale zas, kdyby to bylo úplně o ničem, tak si teď tady o tomhle videoklipu nečtete a nedoporučuju vám, ať se mrknete. Mrkněte.