Autre Ne Veut - Play By Play ... režie Georgie Greville a Geremy Jasper

Autre Ne Veut – Play By Play … režie Georgie Greville a Geremy Jasper

Georgie Greville a Geremy Jasper: Na pustý ostrov by si s sebou vzali lubrikant, dobrou tequillu a Bibli. Chtějí natočit vlastní muzikál a jejich nejoblíbenější taneční choreografii můžete vidět ve videoklipech “Rhythm Nation” (Janet Jackson) a “Unskinny Bop” (Poison). I tohle na sebe práskli partneři v životě pracovním i osobním v rozhovorech pro média. Ta se o ně začala více zajímat po úspěchu klipu k “Dog Days Are Over” (Florence and the Machines), za který byli v roce 2010 nominováni hned ve čtyřech kategoriích MTV Video Music Awards. Vítězně pak pro ně dopadla prestižní “Best Art Direction”.

A vlastně to byla tak trochu malá domů, protože Georgie Greville pro hudební televizi kdysi pracovala, když vymýšlela a režírovala self promo upoutávky. Po osudovém střetnutí s Georgiem založili společně vlastní produkční studio Legs Media se základnou na Manhattanu, aby měli tvůrčí svobodu a byli nezávislí na velkých společnostech. Je za nimi několik úspěšných reklamních kampaní (včetně vody Evian) a videoklipů (La Roux, Goldfrapp, Selena Gomez). Inspiraci čerpají od Boba Dylana, tanečníka Boba Fosseho a komika Boba Odenkirka.

Autre Ne Veut: K předcházejícímu výčtu inspiračních zdrojů by se hodil připojit ještě jeden. Ten, který spojil režisérské duo s Arthurem Ashinem aka Autre Ne Veut, a to karaoke. Už u Seleny Gomez (“Love You like a Love Song”) byl motiv karaoke baru použit a po poradě s interpretem dostal nyní jen trochu více paranoidní příchuť. Mimochodem za svou nejoblíbenější skladbu pro zpěv karaoke označil Arthur Ashin “Waterfalls” od TLC. Hudební zdroje tvorby Autre Ne Veut je ale nutné hledat jinde. Server theindependentsf.com slyší cosi z Marvina Gaye a také trochu z rockových klasiků Big Star. Obecně však lze Autre Ne Veut přiřadit do řady jmen pokoušejících se dát nový směr rnb, tedy například vedle dalšího jednočlenného projektu How to Dress Well. Pod značkou Autre Ne Veut debutoval Arthur Ashin v osmnácti, před třemi roky. Song “Play by Play” už je z jeho druhého alba “Anxiety” vydaného letos v únoru.