Debbi Love – Šlápla na hrábě … až 100%

Debbi Love – Šlápla na hrábě … až 100%

Každý z Vás je recenzent! Poslechněte si a ohodnoťte pod textem album “Šlápla na hrábě”! (průměrné hodnocení čtenářů: 100%, počet hlasujících: 6, poslední hlas: 13.10.2020 @ 10:33)

Velmi odvážná deska, která se nebojí nastavit zrcadlo normalizačnímu konzervatismu radikální české hip popové scény (s přeryvem do citoslovcového a existencionálního indie popu) zakládající si na porovnávání velikosti rodiny, špeka a emocionální prázdnoty. Debbi Love při tom správně využívá protivníkovi zbraně, aby se otupilo ostří jeho argumentů a prohloubilo sucho intelektuální vyprahlosti slov. Texty pokrývají podkres z automatizovaných beatů a líbivých melodií jak tetování svaly duševní nahoty všech (ne)zpěváků, kteří stvořili kult představující platformu pro intoxikování zmatené mládeže, jež vše pokládá za protestní hnutí proti establishmentu. Ve skutečnosti je však obětí novodobých Michalů Davidů, kteří kolu a céčka vyměnili za red bully a mobily.

Album je postaveno na empatické premise vciťování se do tvůrců výše jmenovaných žánrů a na následné projekci zjištěných dat formou písničkářského breviáře. Jistě, sociálnímu experimentu odehrávajícímu se pod krycí nahrávkou Šlápla na hrábě by se dala vyčíst určitá akademická nadřazenost pramenící z liberální nevědomosti, ale výsledek je natolik přesvědčivý, že naprosto diskvalifikuje podobné výtky, když převrací filozofický princip dialektiky do podoby postdialektického monologu, kterým předchází odmítnutí přímé komunikace druhou stranou. Debbi Love tak po čtyřech letech od svého příspěvku do debaty na téma reflexe české ekonomiky po sametu, který nazvali Pošlete čaulíře, opět přišli s výstižným pojmenováním mentálního stavu tentokrát části hudební scény přicházející s tvorbou úrovně jako kdyby šlápla na hrábě a je opravdu pozoruhodné, jak si tyto pracovní postupy sami Debbi Love osvojili.


Jaké hodnocení si zaslouží album Šlápla na hrábě?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...