Festivalový souhrn č. 3

Festivalový souhrn č. 3

Od 1. července se venkovní akce otevřou až pro 5 tisíc lidí. Dobrá zpráva pro organizátory malých a středně velkých festivalů, kteří měli pevné nervy a vytrvali v plánování letošního ročníku. Otázkou zůstává, zda se uprostřed prázdnin neocitneme v aktuální pozici Británie. Ta původní zelenou pro festivaly o měsíc odložila a první velké akce otevřou své brány až v druhé polovině července.

Prozatím ale zůstaňme optimisty a přivítejme Rock for People Hope. Zmenšená verze tradičního festivalu proběhne na stejném místě ve Festivalparku v Hradci Králové v termínu 13. a 14. 8., a to včetně účasti zahraničních hostí na pozici účinkujících jako jsou The Hives, Måneskin, Leoniden, Landmvrks, Halflives nebo Skynd. Lupeny jdou do prodeje ve středu.

O den dříve se objeví další lístky na sérii jednodenních festivalů Pohoda on the Ground. První várka byla hned pryč a stejný osud se dá očekávat i u téhle dodatečné. Nově se mezi nehudebním programem objevil francouzský nový cirkus; s představením No one’s land se ukáže soubor 12 birds & 1 stone.

(Aktualizace 22:45 – na festivalu Pohoda on the Ground nakonec z důvodu pandemické situace nevystoupí trojice britských kapel Black Country, New Road, Black Midi a Pengshui. Hledá se náhrada a zároveň se posouvá doprodej vstupenek na pondělí.)

Vedle Trenčína zažije letošní léto vystoupení Black Country, New Road také Tachov. Tuhle mladou anglickou partu potvrdila i Beseda u Bigbítu, která zároveň dnes oznámila, že má vyprodáno. Na začátku července by se však mohlo ještě dalších dvě stě vstupenek přeci jenom objevit.

Nejen z Británie, ale také z dalších deseti zemí, si přijedou zahrát hudebníci na Colour Meeting do Poličky (23. – 24. 7.). Mezi potvrzenými jmény jsou například Lina_ Raul Refree, Liraz, Brìghde Chaimbeul & Aidan O’Rourke, Cacao Mental, Decolonize Your Mind Society, Duo Ruut, Fvck_Kvlt, Ai Fen.

Oslavy dvacátých narozenin jsou sice o rok odloženy, nicméně přesto se bude ve Svojšicích tančit. Na edici Techno Will Never Die si desátého července přijedou zahrát Anfisa Letyago i Frank Kvitta. A podrážky budeme moci prošoupat také na Rock for Churchill (27. – 28. 8.) při setu od Freestylers Sound System.

Na září byl ohlášen Metronome Warm Up, prvním potvrzeným účinkujícím je Morcheeba. Kdo raději menšinové žánry, může zavítat na Stone Smoker Fest (20. až 22. 8.) do Skalákova Mlýna v Meziříčku, kde uslyší Red Scalp z Polska, Sex Blender z Ukrajiny, Johnny and the Rotten a Hypnotic Floor z Rakouska a domácí výběr Madhouse Express, Acid Row, Trahir, Purplefox Town a další.