FUCKKKYOUUU (režie Eddie Alcazar)

FUCKKKYOUUU (režie Eddie Alcazar)

Jaká nejhorší noční můra vás probudila uprostřed noci? Možná ji teprve prožijete, a to díky krátkému filmu Eddieho Alcazara, kterému se podařilo natočit velmi sugestivní 16 mm černobílou sondu do temných zákoutí lidské duše. Freud by měl z toho spojení sexuality, snů a hrůzných výjevů jistě radost. Stejnou nad výsledkem projevili i organizátoři festivalu Sundance a “FUCKKKYOUUU” zařadili do oficiálního programu. Nemalou zásluhu na tom má i Flying Lotus, který se postaral o doprovodnou zvukovou stopu. A nutno podotknout, že Trentu Reznorovi v něm vyrostla výrazná konkurence.

Dohromady je dal kamarád a producent od Alcazara. Chvíli si povídali, aby zjistili, jestli spolu vůbec můžou pracovat. Flying Lotus se pochlubil několika skladbami a ty režiséra oslovily natolik, že se v podstatě staly inspirací pro některé ze scén. I to je důvod, proč “FUCKKKYOUUU” považuje jeden za svůj krátký film a druhý za svůj videoklip. Eddie Alcazar se pro THUMP přiznal, že sólová produkce od Flying Lotus sice nepatří do jeho soukromé hitparády, ale během spolupráce se jím cítil být velmi inspirován. Především náladou a emocemi, které do své tvorby vkládá. Porozuměl, co se snaží hudbou říct. No, jestli je to to, co vidíme ve filmu, měl by vyhledat odbornou pomoc. Možná nějakého toho psychoanalytika.

Mimochodem, až se budete na “FUCKKKYOUUU” dívat, vzpomeňte si na videoklip “Someone Like You” od Adele. Také na něm se totiž Eddie Alcazar podílel, a aby žánrové rozpětí bylo ještě větší, má za sebou reklamní golfový spot, ve kterém účinkoval španělský guru tohoto sportu Sergio Garcia a pod značkou Alcazar Entertainment spoluvytvářel grafickou podobu takových her jako “The Matrix: Path of Neo” či “James Bond: From Russia with Love”.