Kotys: Jsem to prostě já

Kotys: Jsem to prostě já

Malej kluk v sobě najde talent, po pár letech ho sám pohřbí, aby se stejně nakonec prokopal ven. Příběh s dobrým koncem? Uvidíme a hlavně uslyšíme už v pátek, kdy bude mít pod patronací Kultmixu premiéru videoklip k singlu Pocit. Tím kdysi malým klukem je raper Kotys.

Jaké je zákulisí vzniku singlu Pocit? Co bylo impulsem k jeho textu a co pro tebe tenhle track znamená?

Singl vznikal v ZMStudio v Pardubicích, kde momentálně nahrávám všechny svoje věci pod vedením Braina, který se na hip hopové scéně už nějaký čas pohybuje a má tak bohatý zkušenosti. Největší impuls přišel od producenta BLOODLIGHTLABS. Poslal mi hudební podkres, kterej ve mně hned dokázal vyvolat emoce a během hodiny jsem na něj napsal text. Tenhle track je pro mě hodně zlomovej. Takhle to cejtím a jsem to prostě já.

Doposud tě fanoušci znali především ze spolupráce s Realem, je tedy tohle pro tebe začátek nové éry? Bude následovat další singl? Co chystáš?

Doufám že ano. S Realem to byla suprová etapa a spolupráce, která mě posunula dál. Teď plánuju vydat ve spolupráci s BLOODLIGHTLABS soubor šesti až osmi věcí, který by do konce roku mohly bejt venku. Další singl by měl vyjít cca za dva týdny.

Většina lidí o tobě bude slyšet vůbec poprvé, jak by jsi popsal svou cestu za rapem? Jak jsi začínal?

Bylo mi asi deset, kdy jsem poprvé slyšel hip hop a uchvátil mě. Od té doby jsme jako mladý puberťáci zkoušeli jen tak rýmovat za panelákem v parku. Odtud jsme se přesunuli do amatérského studia a začali nahrávat. Ale nějak jsem se sám v sobě ztratil a s rapem přestal. Teprve před třemi lety, díky pozvání na jeden festival, jsem našel zpátky chuť psát a znovu se tomu věnovat.