Kult.mix komety 2021: badfocus

Kult.mix komety 2021: badfocus

Tři žánry, tři jména. Projekty, které v loňském roce zaujaly. Kult.mix komety 2021.

Kometa třetí: badfocus

Vypravěč příběhů. Ať už je sám za sebe nebo napomáhá vzniku tvorby někoho jiného, jsou tam. Příběhy, které se obejdou i bez textu. Ukryty v náladách a obrazech vyvolaných jeho produkcí. Ukryty stejně jako v mnoha případech jejich autor někde v poznámkách pod čarou. Nejspíše ani mnohdy netušíte, že posloucháte něco, na čem se podílel, a že toho za uplynulý rok stihl poměrně dost. Jak však dokládá jedna z odpovědí níže, ten nejzásadnější moment loňského roku pro něj neměl s hudbou nic společného. Upřímnost odpovědi odpovídá i pocitu z jeho tvorby; žádný kalkul, jen čistá tvůrčí radost z vyprávění příběhů. Třetí kometou loňského roku je badfocus.

Co znamenal pro projekt badfocus rok 2021?

V podstatě to byl takovej rozjezdovej rok. Vzniklo plno novejch spoluprácí, zapracovali jsme na podobě live setů a ve studiu jsem připravoval plno novýho materiálu, kterej bude letos a v první polovině postupně vycházet. Takže the best is yet to come!

Který moment v uplynulém roce považuješ pro svou hudební cestu za nejzásadnější?

Tyjo, tady odpovím zcela upřímně. Bylo to, když jsem měl v Akropoli předskočit Maxovi Cooperovi a Bruceovi Brubakerovi a den předem jsme to museli zrušit. Procházel jsem si tenkrát hodně těžkým obdobím, nakonec jsem se dostal do tak temnýho místa, že mě to úplně paralyzovalo. Dlouho jsem to bral jako velký selhání, ale s odstupem času to vnímám jako velkou lekci, být víc zodpovědnej, a to hlavně sám vůči sobě. Ono je to s tím mentálním zdravím občas složitý, obzvlášť v rámci hudebního průmyslu…

Amelie Siba, Laterna magika, Acoustic Needles, skoro to vypadalo, že kde se v loňském roce dělo něco hudebně zajímavého, byl jsi u toho. Jaká je ale vůbec tvá vysněná spolupráce? Máš v hlavě jméno, se kterým bys chtěl spolupracovat?

Nikoho konkrétního v hlavě nemám. Ale moc bych si přál někdy udělat nějaký multimédia dílo, nějaký konceptuální umění, propojit dva umělecký světy dohromady. Takže obecně by to byl spíš nějaký režisér/animátor/výtvarník než muzikant.

Koho jsi na hudební scéně pro sebe objevil v roce 2021?

Skvělej techno projekt z turecka KAS:ST, experimentálního elektro mága jménem Llyr, taky jsem objevil skvělýho producenta z Manchestru, Andyho Stotta. Ten mě poslední dobou hodně inspiruje.

Jaké jsou plány na rok 2022?

Na jaře by mělo vyjít elektronický EP, na kterým teď intenzivně pracuju, mám domluvenejch pár zajímavých spoluprací, ale hlavně teď připravuju velkej projekt, kterej bude propojovat vydávání hudby a obecně přístup k hudebnímu marketingu s blockchainem a web3 protokolem. Ale v tom nás čeká ještě hodně dlouhá, nevyšlapaná cesta, takže budu rád, když stihneme letos projekt připravit a oznámit.