Megaphone, Ghost of You - La Loca, Praha (1.9.2016)

Megaphone, Ghost of You – La Loca, Praha (1.9.2016)

Podáno sucharsky zpravodajsky: dne 1.9.2016 v pražském klubu La Loca pokřtila kapela Megaphone nový videoklip “Rosie”. Jako předkapela vystoupili Ghost of You z Brna.

A teď o tom, co se do této zprávy nevešlo. Ghost of You jsou až nebezpečně dobří a na předskakování je jich škoda. Už třeba jenom kvůli tomu, že hrát pro hrstku lidí může jednoho zprudit a přivést na neveselé myšlenky o smyslu takového počínání. Brňáci ale na sobě nedali nic znát. Na pódiu to rozbalili na plno. A stejně jako na předešlých třech letních koncertech, které jsem měl letos tu čest vidět, se muzikou především bavili. Jejich vzájemnou hudební komunikaci je radost sledovat i poslouchat. Protože zazněly také nové věci, dovolil jsem si před klubem oslovit zpěváka s gratulací k výkonu a s dotazem po dalším albu. Bude, ale počkáme si. Chtějí si být jisti repertoárem, nenahrávat za každou cenu, raději si písničky dopředu pořádně osahat i právě formou živého hrání. Jsou to zkrátka rozumní sympaťáci.

Neméně sympatičtí byli i hlavní aktéři večera. Sál se solidně zaplnil a z koncertu se během pár chvilek stal regulérní mejdan. S až mrazivě profesionálním výkonem stříleli Megaphone do publika jednu pecku za druhou a já si zopakoval údiv z Rock for People nad tím, jak kapela s jednou deskou může odehrát set hodný best of turné léty prověřených hvězd. Skvělá zábava. A to včetně neplánovaného technického zádrhelu, kdy jsme místo videoklipu sledovali na plátně slovy zpěváka Padesát odstínů modré. Projekce nakonec naskočila a písnička “Rosie” pak ještě odezněla také živě na úplný závěr velmi vyvedeného křtu.

Ti, kteří uhodnou souvislost mezi popsanou akcí a titulní fotografií, se můžou podívat na níže připojený videoklip. Kdo neví, pustí si ho dvakrát.